Reply To: Foorumi nimest, solvamistest jne.

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Foorumi nimest, solvamistest jne. Reply To: Foorumi nimest, solvamistest jne.

Susa
Member

Ma loodan, et sa ei mõtle seda tõsiselt, et loeb vaid foorum, mitte tekk ja selle tegijad! :(

See, et inimeste ja foorumite ja riikide jms. kohtade nimesid õigesti öeldakse, on elementaarne viisakus, mitte püüd ennast upitada vms.

Ma ju ütlen, et ma elan Eestis, mitte Lätis, eksole..
Õige nimi aitab inimestel õigesse kohta jõuda ja õiget asja/inimest/veebilehte leida. Kui mind juhatatakse mõnele veebilehele, siis öeldakse selle lehe nimi ja ma jõuan õigesse kohta.

Mis on siis selles nii imelikku ja taunimisväärset, et kui meie koguneme siin, Isetegija käsitööfoorumis, siis me ka seda niimoodi nimetame? Ma tunnen ennast siin väga koduselt, mulle meeldib olla isetegija, siin samasuguste käsitööhulludega (ei ole solvav väljend, täiesti sõbralik!) suhelda on lahe ja ühiselt erinevaid põnevaid töid ette võtta on ka kift!
Kui me teeme siin midagi ühiselt siis on loomulikult kõige tähtsamad need inimesed, kes siinsetes projektides kaasa löövad! Niisamuti nende suurte tekkidega – need on meie kõigi ühine töö ja vaev ja rõõm. Me teeme seda ühise kingitusena Isetegija foorumirahva poolt. Me kutsume endid isetegijateks. See tundub üsna loogiline?
Kui meie ühine töö kuskil välja tuuakse või keegi seda nimetab, siis me rõõmustame kõik koos kui öeldakse, et selle on teinud isetegijad või Isetegija käsitööfoorumi nobedad naised üle Eesti. Me ei saa oodata, et loetakse ette kõigi nimed, kes tekiteos osalesid. Aasta Ema ja Aasta Isa valib ja kuulutab välja ka Eesti Naisliit, mitte Naisteseltsing või Eesti Prouade Ühing :)
Niisamuti ka meiega – kui öeldakse, et töö on teinud ilutegijad või käsitööseltsing vms organisatsioon, siis need ei olegi justkui meie.

Siin on ehk probleem just selles, et näiteks Sinu jaoks, Sibulaplix, ei ole oluline, et räägitakse õigete nimedega ja Sa panedki seda pahaks, et kellegi teise jaoks see on oluline. Kui foorumis on läbi aastate olnud probleem, et paljude jaoks riivab telekast kõlanud vale nimi kõrva, siis järelikult on see paljude jaoks oluline, et asju/kogukondi kutsutakse õigete nimedega.

Selle keskkonna väärtus ongi need inimesed, kes siia kuuluvad, aga et me peame endid kuidagi ka nimetama ja selleks nimeks on asjade algusest juba olnud Isetegija, siis olekski tore kui meid niimoodi kutsutakse. :)

Marelile: kui konkreetselt minu kirjapandust on juttu, siis ma ka kirjutan isiklikult oma arvamuse vastuseks. Miks jääb mulje, et teised ei tohi seda teha, ma ei tea, sest kui keegi ei tohiks oma arvamust avaldada, siis saaks need ju ära kustutatud, mitte üles jäätud, eksole?