Reply To: Foorumi nimest, solvamistest jne.

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Foorumi nimest, solvamistest jne. Reply To: Foorumi nimest, solvamistest jne.

pisihaldjas
Member

Tegelikult vaatasin ma eile üle pilte ja plaanisin toredat postitust.. kui tuli signaal, et mine vaata, mis foorumis ometi toimub. Et kunagi ei saa ka sappi pritisimata hakkama.. iga ilus asi solgitakse ikka lõpuks ära..

See, et eelmisel korral läks pitsiteema selleni, et Sul, Susa on voodi kodus vales kohas, ei puutu asjasse – siin käib vahel igasuguseid, ka teravamaid ja neid, kes väga ei süvene. Sa ju tead ise ka, et Sinu kodu on Sinu kindlus ja pole mitte kellegi asi seda kommenteerida. Meie lihtsalt uurisime puhtprfessionaalselt, miks oli pits kolmes küljes (mitte kahes või neljas) ja jõudsimegi selleni, et inimesed näevad asju erinevalt, maitsed on erinevad, oli ju neidki, kes Sinu ideed tugevalt toetasid. Mitte keegi meist ei süüdistanud, halvustanud ega tampinud. Isetegemine on üks asi, teine asi on koos isetegemine ja seal on ometi avalik diskussioon ja küsimused lubatud ilma, et keegi seda automaatselt isiklikuks tragöödiaks ei pööraks?

Selle korra tekis oli imevingeid lappe. Väga ilus ja uhke tekk oli! Tegime veel saalis ja süleski pilte ‘krüsanteemist’ ja teistest ehedatest. Uurisime, kuidas üks või teine lapp reaalselt tehtud on. Ja see, et vähemalt kaks lappi ei olnud lumivalge lõngaga, oli pigem positiivne ja lisas varjundeid! Aasta Isa oli hämmingus, aga jäi endale kindlaks – tema kõne oli väga kaunilt voolav ja enesekindel, meie “rahvuslik kate” tegi suurest mehest veel suurema mehe. Pikkusega pole sel pistmist. Sel korral oli väga lahe ka see, et saal polnud kõik see aeg täistuledes, oli mängitud valguse ja varjudega. Salvestust hiljem vaadates oli ilus tunne. Ellerheina kärbitud kammitsetust ja sünget joigu oli ehk kontserdi osas liiga palju – saalis olnud lapsed seda ilmselgelt kuulata ei jaksanud, kodudes ehk veelgi vähem, aga pasunapoisid ja lapsed päästsid ka selle kontserdi oma vahetuse ja rõõmsameelsusega. Sõnavõtud, Kausi ja Oviiri ja Aasta Isa omad olid kõik vägaväga tabavad ja sellest kõigest saite osa ka teie teleka vahendusel.

1. Negatiivsus siin enne meid oli see, mis meid Sibulaga keset ööd tagajalgadele ajas. Meie tulime negatiivsust summutama ja asja lappima. Sellist valureaktsiooni ja isiklikult võtmist ei osanud me oodata.. Loeng teemal, mida tekiteos osalejad tunnevad, oli suunatud kellele? Me oleme kõik neis projektides rohkem või vähem osalenud, tunne on tuttav ja see on meiega alati Estonias ka kaasas olnud. Südames kaasas olnud.

2. Lingi oleks pidanud kustutama juba enne, kui läks ütlemiseks, et AINULT 6 AASTAT VÕTTIS AEGA. See oli see, mis meid ehmatas ja ärritas ja oli sulaselgelt ebaviisakas. Solvav nii ENL kui pr Oviiri aadressil Mis puutub nimetusse ‘foorum’, siis SEE on kirjas kahes kohas, minu arvamus antud sõnast ei pruugi kattuda enamusega, aga võib kattuda mõnega. Ja siis? Ma lihtsalt selgitasin tagamaad, et see, kuidas meid kutsuda – foorum, seltsing – mide ma samuti kõhkelemata oleme, liit, ühendus, koos- ja ühestegemine ongi tegelikult kõik ühe ILUSA sõna all peidus: ISETEGIJA. Olgu see siis kavsõi “kohas nimega Isetegija” vms, kaasaja inimesed orienteeruvad reaal ja virtuaalreaal “kohtades” üsna adekvaatselt ja sõna “foorum” kallal närimine on sügavalt pseudoprobleem. Kumb siis nüüd on olulisem, sõna “foorum” või “isetegija”?

3. Susa, Sa tead nagu väga paljud teised, et läbi aastate on üks meie seast endale omaselt lahmiva lärmiga saatnud ENS ja Orviiri aadressile ‘valusaid’ kirju. Pean ma tõesti hakkama avalikult nimesid nimetama? Võibolla pole ta ka olnud ainus. Aga eile pr Oviiriga vesteldes oli häbi ja paha, et keegi on julgenud sellise teema üle kobiseda!

4. Meie tekk on maikuus taas väga oodatud. Ja me ei vea alt ei ENL ega uut tunnustatud Ema. Selleks, et elus asjad liiguks ja areneks on vaja diskussiooni. Aga on vaja ka vanast lahtilaskmist ja edasiminekuid. Meie seas on suur hulk positiivseid ja häid käsitöötegijaid, kelle positiivne energia on väga oodatud ka kõigis tulevastes tekkides. Traditsioonid on need, mis kestavad.

Ja kui on küsimus (seda küsimust olen ma kuulnud), miks just meie kolm – siis me kõik esindame tekitegijaid ka ise. See tekk on meile püha. On ausasi olla üks isetegijatest. Aga teki üleandmisel esindame me kolme erinevat tahku – Freddy on kogemustega korraldaja ja tekkide projektijuht, ta on oma südant valutanud mitmel korral, ta teab asja üdi ja ülimalt korrektne. Mina tulen alati koos oma presidentidega, mis on aastatega kasvanud tekkidega kokku. Ja Sibulaplix… ilma kelleta poleks meie rahvusvärvides “liiga karme ja meestele sobivaid” tekke iial olema saanud. Või olete te unustanud, kes oli ideeautor? Samamoodi nagu sellest samast ideest kasvas tänu Muhvile välja emateki mõte. Kui me ise ei tea ega väärtusta oma teki lugu, siis kes seda meie eest teeb? Me jagelema ja kakleme aastast aastasse tühiste sõnakõlksude ja apsude pärast, saage üle! Tekk ise on see, mis on ja jääb! Ja sellel on SILT, kus kõik oluline on kirjas. Punkt.

Järgmise tekini!
Positiivsust ja komm põske, kui meel nii mõru on! :)