Reply To: Haapsalu stiilis kolmnurkne rätik

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Haapsalu stiilis kolmnurkne rätik Reply To: Haapsalu stiilis kolmnurkne rätik

miokas
Member

Mul on see rätik valmis, aga pole veel saanud blogis näidata (kingisaaja pole kätte saanud), aga pean ütlema, et pole iialgi nii palju silmuseid lugenud. Seda nii mustril kui varrastel ja ei saanudki enne asja jooksma kui lihtsalt hakkasin loominguliselt asjale lähenema ning lähtusin mustri loogilisest voolavusest.

Lisaks sellele, et enne mustri algust “segaduse” (seal lihtsalt panin jõuga silmad klappima – tegin lisakahandusi) on iga mustribloki lõpus olukord, kus vardal ja mustris olevad silmad kokkuvõttes klapivad aga mustris näpuga järge ajada ei saa – tegelikkuses on enne esimest nuppu vähem silmuseid ja enne viimast nuppu 1 silmus rohkem. Sama loogikaviga on iga mustrigupi viimasel real.

Kolmas koht, kus muster ja vardal olevad silmused kohe yldse ei klapi, on lõpukolmnurk. Ma isegi ei mäleta, kuidas seal lihsalt omaloominguliselt lõpuni kudusin ega oska ka võrrelda, kuidas ta muidu oleks võinud olla.

Igatahes tüütu oli minu jaoks see pidev mustri ja silmuste lugemine ja sellele lisaks veel leiutamine. Rätik sai ilus aga selle mustri järgi ma ilmselt enam kududa ei viitsiks.