Reply To: Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema"

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema" Reply To: Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema"

#313538
ussicke
Member

Avastaja – väga hea tähelepanek! Just, ongi igasugused oma kätega tegijad ja ise kasvatajad kõik käsitöölised. On riike, kus neid vääriliselt hinnatakse, kus seistakse pikkades sabades, et neilt midagi osta – ja mis meie tegijad-kasvatajad siis kehvemad on? Kui lugeda näiteks Peter Mayle’i Provence’i-raamatuid, kuidas sääl ronivad inimesed vingumata enne kanu maast üles, traavivad turule, et saada “oma” müüja käest seda kõige paremat kraami… siis tekib kuklasse augu kratsimise koht. Meil on ju ka turud. Meil on ju ka täitsa tegijad väiketootjad. Neil on isegi püsikliendid. Aga miks siis meil neid väikesi tegijaid ei taheta väärtustada? Suhtumine on puudu, klientide kahe kõrva vahelises olluses on midagi viltu loksunud. Minu meelest. 🙄

Ju me maksame seda nõuka-ajast vabanemise karmavõlga. Siis ju oli Mehukatti parem kui maavanaema tehtud mahlad, E-sid täis igavesti säiliv keeks maitsvam kui omaküpsetatu – ja see välismaa kirju riidekraam, mis lehkas peenelt keemia järele ja ajas kratsima… Nüüd siis teeb keegi kuskil teises dimensioonis korrektuuri, sunnib sõnu ja mõtteid tagasi võtma. Minu peal juba isegi toimib, ja väga hästi :)