Reply To: Aiaretked 2011

Homepage Forums – VARIA – Isetegija aia- ja ehitusnurk Aiaretked 2011 Reply To: Aiaretked 2011

Guest

oi mind küll! Ajan siin inimesi segadusse… 😳 Palun vabandust!
Metsaaed kõlab tõesti põnevalt. Ühes viimases aiaajakirjas on mu meelest üks selline piltide peal. Samblased kivid ja majake metsa vahel. Minu aed kahjuks midagi sellesarnast ei ole. Lihtsalt väike üksildane talukoht niiskete heinaste segametsade vahel. Niipalju, kui RMK ja naabermaade omanikud meile seda metsa alles on jätnud… Oma kitsuke metsariba on meie “kaitseala”, mis ümbritseb nelinurkset heinamaad, mille keskel on väike vana maja ja peotäis vanemaid-uuemaid ehitisi. Vana õunapuu- ja marjaaed maja taga. Mõnekümne aasta eest ei olnud kellelgi paremat ideed, kui istutada uued viljapuud maja ette korrapäraselt ridadesse. Peenralapid jäid siia-sinna pillutuna, kuhu nad misiganes põhjusel kunagi kange labidavaeva tulemusena sorgitud said. Kõik justkui toimib, aga tervikpilt on arusaamatu. Seda tüütut korrapära ja mõtestamata korrapäratust olen tasapisi ümber korraldamas. Kuna see on minu erahobi (teiste hobide kõrval, eksole) ja ega ma ju hirmus jõuline maaharija ei ole, siis liigubki kõik hästi tasapisi ja väikeste projektide kaupa.
Seega tõesti-tõesti, midagi eriti põnevat vaadata ei ole. Aga kui mõni külaline suvesüdames mu õuele peaks sattuma, siis tuleks tal ilmselt viisaka näoga välja kannatada väike roosiimetlemise ringkäik, tutvuda rohkem või vähem tavaliste köögiviljataimede seisukorraga, teha nägu, et tootsipeenardel üksteise vahelt väljapiiluvate maitsetaimede nimed jäävad enesestmõistetavalt meelde ja et naadilehed peavadki püsilillede vahel olema. Ja kui külalisel veel kannatust peaks olema, siis saaks ta natuke kõndida ka metsaserva heinamaade vahele niidetud jalutusradadel. Jajaa, õigel hetkel saabudes võib juhtuda, et külaline viiakse ka ekskursioonile mõne metsaharulduse õitsemist kaema. Aga see on mõistagi raskesti ennustatav.

Lohutuspilt ka. Varsti-varsti tahaks juba midagi sellist näha: