Reply To: Arutelu Eesti Muuseumide portaali ja ERMi virtuaalkogude üle

#303737
AvatarMuhv
Member

@mesimamps wrote:

Tere üle pika aja!
Ühinen Anksi ja teistega arvamuse osas, et muuseumis on tore ja sõbralik rahvas ning teeb kõvasti tööd. Tänud neile!
Kosmosemutile täienduseks – MUIS ei oleks laiale publikule nii täiesti kasutu kui ta veebis näitaks esemete kohta minimaalseidki andmeid päritolu ja dateeringu kohta ning nende peal saaks teha elementaarseidki otsinguid. Valiksin esemete koodid välja mida tahan näha ennem kui muuseumi poole astun.
Olen ise softifirmas töötanud ja kujutan andmebaasi anatoomiat üldjoontes endale ette. Mitte üks raas ei saa aru miks neid võimalusi kohe sisse ei pandud? Veebivormis 2 väikest välja rohkem näidata ja neile vastavad filtrid ehitada ei saa ju olla nii ülemõistuse keeruline.
Ilmselt on tellija ülesande püstitamisel ikka äärmiselt saamatu olnud. Itimaailmas ongi nii, et vigade parandamine on vahest kulukam kui otsast peale uue asja tegemine. Seepärast peaks enne rahajagamist ikka päris kenasti läbi mõtlema mida selle eest saada tahetakse. Ausalt öelda on meil maksumaksjatena õigus selle saasta peale päris tigedad olla.
Aga et positiivselt lõpetada siis – tõesti vahva konkurss, istun siin ka nagu süte peal…

@kiiska wrote:

Minu kogemus ütleb, et reeglina püsitavad programmeerijale ülesandeid täielikud võhikud, kellel puudub häguseimgi ettekujutus sellest, mida saadav lahendus tegelikult tegema peaks. Ei tööta küll IT-s ega muuseumis, aga kokkupuuted erinevate programmide tegemisega on olnud järgmised:
1. Programm on ainult hiirega kasutatav – kellel peaks olema vaja kohe peale välja täitmist otsingusse minna, ei kellelgi, ega ju?!? Lisaks NÕUAB otsing nimedel suurt algustähte ja ühtegi tühikut päringu algul ega lõpul olla ei tohi.
2. Programmi erinevate osade vahel puuduvad lingid, nn. otseühendus programmi ühest otsast (kus on sisestamine) teise otsa (kus on sisestatud andmete kontroll) – seda ei ole vaja, sest … seda sul EI OLE VAJA.
3. Programmi planeerides anti võimalus sisse planeerida kõik mida vaja on. Tehes teatati, et saate 1/4 tellitust, sest raha ei ole. Sellega seoses jäid paljud probleemid lahenduseta. Ja kontroll-parandus on endiselt väga eraldatud tegevused, tuleb programmi erinevate nurkade alt läheneda.

Kurb aga võimalik.

@Kissu wrote:

Illustratsiooniks üks vana nali. Kuigi tegelikult on asi kurb.