Reply To: lõngal puudub info merseerimise kohta!?

Homepage Forums – KUDUMINE – Lõngad ja kudumise abivahendid lõngal puudub info merseerimise kohta!? Reply To: lõngal puudub info merseerimise kohta!?

#290824
AvatarAnonüümne
Guest

@Mercar wrote:

Lihtne näide:
Keedetud kanamuna on ikka 100% muna. Keegi ei maini, et ma ei tea näiteks et 98% muna ja 2 % keetmine. Muna on muna ja ei muutunud selle käigus nt õunaks. 🙄 Sama moodi on merseeritud puuvill, ikka puuvill.

Seda loomulikult, aga miks marineeritud kurki ei müüda lihtsalt kurgi nime all?
Seega ikkagi jään arvamuse juurde, et kui on töödeldud, siis on korrektne öelda, et tegu 100% merseeritud puuvillaga. Merseerimisega puuvilla omadused muutuvad. Nii nagu kurk saab marineerimisel teise maitse.

Natuke uurisin naatriumhüdroksiidi kohta ja kokkuvõte:
http://piksel.ee/kemikaalid/index.php?tid=sJfTX9adfL8T99ukkJhu7KHjRp6Uzzj9UHHHsKOlT&path=dsHXJ8iTThfYlTkj7ixjK
Merseerimise suurim mõju on hoopis veeloomadele, kuna naatriumhüdroksiid muudab vee pH väärtust ja avaldab kaladele toksilist toimet. Inimorganismi sattudes on naatriumhüdroksiid kantserogeenne. Isegi kui merseeritud puuvill on nahale ok, siis jalajälje loodusesse jätab ikkagi ning võib ringiga tagasi jõuda.

Ehk ikkagi, jättes kõrvale kõik teooriad mingites mõjudest, siis kas oleks korrektne müüa tooteid 100% merseeritud puuvillana või 100% puuvillana?