Reply To: Saarlaste jõulupidu 02. jaanuar 2011a.

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Hiiumaa * Saaremaa * Muhu Saarlaste jõulupidu 02. jaanuar 2011a. Reply To: Saarlaste jõulupidu 02. jaanuar 2011a.

Ilusat pühadeaega! Ma olen püüdnud ennast kokku võtta, ent lillealust pole veel tegema hakanud. Loodan sinna üritusele ikka ühe üllitise kaasa võtta.
Üldiselt on makrameetehnika reegel see, et materjal lõigata 6 x pikem, kui soovitud tulemus. Lillealusel langeb rõngast alla üldjuhul 3 x 4 nööri, millest punutakse siis lillealus. Kui lillealuse soovitud kõrgus on 1 m, siis on vaja 72 meetrit nööri. Need lillealused, mis ma olen elus teinud, olen vist teinud küll harvemate sõlmedega, nii et ma pakun, et olen 55-60 meetriga ka toime tulnud. Et nööri kulub peamiselt tihedatele sõlmedele. Aga kuna kasutatud sai mittekunagilõppevat heinapallinööri, siis ega neid meetreid eriti ei loetud.

Üldiselt ma arvan, et igaüks võiks omale ise ikka nööripuntra kaasa võtta, vahatatud nööri või spetsiaalset makrameenööri või kuldlõnga vm, olenevalt mis ta teha tahab. Seda tehnikat saab teha väga erinevate nööridega, sõlmed on nähtavamad ja dekoratiivsemad, kui on jämedam nöör.