Reply To: Nõudepesumasinaga ja -ta

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Nõudepesumasinaga ja -ta Reply To: Nõudepesumasinaga ja -ta

Guest

@Must Kitty wrote:

Mul on masin olemas, aga kasutanud olen 8 aasta jooksul mõned üksikud korrad. Ju pole suutnud masinat veel enda jaoks ära kodustada.
Meil on 3 inimest, nõusid, mis tekib, on imevähe. Ma ei tea, see on veider, aga mul pole mingit vajadust masina järgi olnud, isegi sünnipäeva nõud on mul paari minutiga pestud. Nüüd on olemas ju kõik head pesuvahendid, isegi kui mõni asi on ära kuivanud, panen korraks likku ja siis puhastan.
Aga maakodus, kus meil puudub kanalisatsioon ja veevärk, seal tunnen tõeliselt nõudepesumasinast puudust, sest ühes kausis pesen, teises loputan, mõnikord veel eelloputus enne pesukaussi, et pesuvett mitte kohe ära solkida,kusjuures enne pesemist ämbriga vesi tuppa, kohvikannus soojaks ja pärst solk välja – vaat siis tunnen, et EI TAHA OLLA NÕUDEPESIJA. Maamajasse enne nõudepesumasinat panna ei saa, kui on tehtud veevärk ja veevärki ei saa teha enne, kui on tehtud uus puurkaev, aga puurkaevu ja veevärki ei ole mõtet enne teha, kui on välja vahetatud elektrisüsteemid, sest praegune ei kanna välja. (kui kohvikann töötab, siis TV peab olema välja lülitatud, kui tuled põlevad ja el pliit töötab, siis midagi muud seina panna ei saa, näit. telefoni laadijat, elektriradiaatorgiga kütmisest rääkimata.) Vana maja asi.

Suvekodus sama probleem. Lahendasin selle ühekordsete nõude baasil ja
söögitegemise olulise kahandamisega. Põhiline söögirõhk on asetatud grillimisele – ehk siis jälle nõudevabam elu!