Reply To: Huvitav toolipõhi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Puidutuba Huvitav toolipõhi Reply To: Huvitav toolipõhi

#281182
Avatarkatsetus
Member

Väga hea.
Ma pole kindel kas see surve päris 10t oli aga põhimõtteliselt saaks vbla mingite eurotoetuste eest osta pisikese pressi. Mingil metallifirmal laseks matriitsid valmis teha ja too aga massist kasespooni ja pressi. Täitsa äge äriidee oleks. Pole mingit kallist sisseseadet ja põhjasid saaks turustada tooli firmadele. Odavam ja nägusam kui need täispuidust toolipõhjad. Tuleks aint välja arvutada palju ühe sellise põhja tegemine maksma läheks.
Iseenesest muidugi huvitav, et neid ei hinnatud see tehnoloogia maailmas polnud tol ajal teap mis uus. Alguse sai see vist juba 18. saj lõpp või 19. saj alguses kus nikerdamise asemel tiba suurema rõhu ja temperatuuriga pressiti näiteks rokokoo lauajalg välja.

Praegu ei huvita enam käsitöö mööbel ilmselt kedagi eestis. Noh eks absoluutselt kõige viimane asi millele investeeritakse eestis on mööbel. Teiseks on käsitöö mööbli sünonüümiks eestis nn roigasmööbel mis on küllaltki prostalt teostatud ja kõige ilgemate tsingitud pz2 kruvipeadega külmalt läbi roigaste või liistude lastud. Üäk tahaks sellepeale öelda.
Koolis küll vanad heietavad, et ainuke õige liides on kalasabatapp ja õige tisler liidab ikka sellega. Sorry aga mina sellist asja küll näinud ei ole. Ise teen endale küll vahest aga see on ka kõik.