Reply To: Nutunurk 2/2010

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Nutunurk 2/2010 Reply To: Nutunurk 2/2010

Member

Mu suurem laps oli 7. klassis, kui e-kool tuli. See tähendab, et oli juba piisavalt suur, et ise oma e-koolis käia. Arvutit meil kodus tollal muidugi polnud, käis minu tööarvutis. Mina ei käinud kordagi, just sellepärast, et tobe tundus lapse järel nuhkimine, ma ju usaldasin teda ometi, ei varjanud ta minu eest midagi, mida oleksin pidanud e-koolist taga otsima.
See, et väikesed ka enam koduseid ülesandeid päevikusse ise kirja panema ei pea, laste kohusetundele kindlasti hästi ei mõju, ega harjuta neid ise oma kooliasju meelde jätma – küll ema vaatab arvutist. Liiatigi olen kuulnud sedagi, et õpetaja kirjutab ülesandeid õhtupoole juurde, ei pane koolipäeva jooksul kõike kirja, ja kui kodus arvutit polegi või siis ei taipa õhtu jooksul mitu korda ülesandeid vaadata, ongi õppimata ja laps tuleb märkusega koju. E-kool on kindlasti hea asi, aga vähemalt nooremates klassides peaks asjad ikka paberi peal ja päevikus ka käima.
Ja tõepoolest ei saa eeldada, et kõigil on see arvuti kodus olemas, kallis asi ju, ka paljdes töökohtades pole seda kasutusel, kõik tööd ei käi arvutiga. Kuidas siis hakkama saadakse?