Reply To: Nutunurk 2/2010

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Nutunurk 2/2010 Reply To: Nutunurk 2/2010

#279035
ussicke
Member

Mina ka ei usu seda “ise süüdi” teooriat. Süü on tahtlik ja teadlik tegevus millegi halva suunas, eks ole? Inimene kui enesealalhoiuinstinktiga olend lähtub ju oma tegutsemises sellest, et iseendale viga ei teeks. Ei suuda aru saada, miks keegi peaks sihilikult tegema iseendale halba, teadlikult ja pingutades? Ei kujuta ju ette kedagi hommikul ärkamas, nii et meelega sätib vasaku jala esimesena põrandale ja hakkab kohe planeerima, mis käkke endale seekord kokku keerata – ?

Mõnikord asjad lihtsalt JUHTUVAD. Ja mõnikord seab elu inimese fakti ette, kus tuleb valida mitme halva variandi vahel ning valikust keeldumine on neist veel kõige halvem.

Päriselt ongi olemas inimesi, kes teevad teistele halba ega tunne ennast kuidagi halvasti selle pärast. Vargad, mõrtsukad, väärkohtlejad, petised jne kriminogeenne element on päriselt olemas. Alatu on öelda, et ohver on kuidagi ise süüdi ja ise provotseerinud. Ma tõesti tahaks näha, kuidas keegi ütleb vägistamise või pilastamise ohvrile, et ta ise oma olukorra põhjustas ja ärgu ajagu kõike kurjategija kaela.

Kõigel on kõigega seos. On asju, mis sünnivad oma tegevuse tagajärjel. On samavõrra asju, mida korraldavad pahatahtlikud teised. Ja on veel lihtsalt õnnetusi, mis kipuvad juhtuma siis, kui nende vastu kõige vähem kaitset on. Samas ÜKS kasutegur kogu sellel kaela sadanud saastal tõepoolest ka on – just siis ujub p**k pinnale ehk osade “sõprade” tõeline pale tuleb nähtavale.