Reply To: Millest mõtlen praegu 2/2010

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Millest mõtlen praegu 2/2010 Reply To: Millest mõtlen praegu 2/2010

Member

Mina mõtlen sellest, mida ma eile kogesin raamatupoes. Kolleegid kinkisid mulle sünnipäevaks raamatupoe kinkekaardi ja mitme kuu jooksul ei suutnud ma kuidagi leida seda, mida ma tõeliselt TAHAKSIN.
Eile võtsin ennast kokku, võtsin endale aega ja läksin siis seda kaarti lahendama. Isetegijana ei teki teil ilmselt küsimust, kuhu letti ma suundusin ;) Lett oli pikk ja uhke, aga kui süvenema hakata siis nagu polekski midagi :? Lappasin kudumisraamatuid ja mida ma näen- tõlkeraamatutes on kõik mustrikirjeldused antud “regivärsis”. No ei ole meil seda traditsiooni, no ei ole! Elu aeg on eesti naised oma mustreid kudunud skeemi järgi (või proovilapi, aga mitte kirjelduse!)! Tõlkija peaks oma sihtrühma ikka niipalju tundma, et seda teada. Raamatu redigeerimine ei peaks olema ju seadusega keelatud või mis? Kui originaalis on värss, jumala pärast, olgu aga skeem sinna juurde toota ja seda ausalt tiitellehel teatada (lepingud autoriga saab ju ka sõlmida, kui talle selgitada, et mitmekülgsus tagab parema müügiedu)ei ole raketiteadus.

Mina oma raamatu sain. Ostsin Kihnu Roosi kindakirjad(sain viimase) ja olen müüjaneiule väga tänulik, et ta aitas soovitut leida ja oli ülimalt abivalmis.