Reply To: Millest mõtlen praegu 2/2010

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Millest mõtlen praegu 2/2010 Reply To: Millest mõtlen praegu 2/2010

Member

Ma vaatasin ühte dokki Kambodža lastest, keda meelitatakse toiduga kooli, muidu vanemad neid sinna üldse ei laseks. Peredes on 10 ja enam last, maatükk peaaegu olematu, st süüa ei jätku, ja lapsed saadetakse igal hommikul kell viis kohalikule prügimäele kaevama, kuigi nad peaksid koolis käima. Üks portsjon päevas, mida koolis saab, on nende ainuke söögikord. Need pole üksikud asotsiaalid, vaid tavaliselt talupojad. Ja meil inimesed virisevad majanduslamatise pärast, mis ei lase neil enam mõõdutundetult tarbida. Tegelikult aitab küll oma hädade teiste omaga võrdlemine, sest sageli selgub, et mure on enda välja mõeldud. Ma ise olen kodus paras viriseja, muretsen raha pärast päris palju ja mees ikka aegajalt kutsub mind korrale ja tuletab meelde, et meil pole häda midagi.
Ei mõtle siin sellised tõeliselt mõõdetamatuid asju nagu lapse haigus või lähedase surm vms.
Anu ja Kadri Tali rääkisid ühes intervjuus kunagi, kuidas nad lapsena olid arutanud, et neil on elus ikka väga hästi läinud – ema ja isa elavad, kodu on olemas, ja üks sõber on ka, mida sa veel tead tahta. Mulle väga meeldis see.