Reply To: Tõstsin "selja ära" appi!

#277788
LaanteLaps
Member

Loen siit eestpoolt, et oled juba neuroloogil käinud. Nüüd jäin mõtlema, et kui neuroloog õlgu kehitas, siis miks? See on ikka närviimpulsist tingitud lihasvalu. Mida arst ütles sulle, kui ta sind testis? Palju mõõtmise tulemused olid?

Lisaks küsin veel, et kuhu see valu sul kiirgab? On ta sul ainult alaseljas? Kui jah, siis millises piirkonnas täpselmalt? Siinkohal tahaks selga kohe näha ja testida, ega muidu täpselt öelda saa.

Kodus harjutamise mõte oli nüüd küll kõige parem soovitus, mida haige seljaga teha saab. Juba paari nädala pärast on näha/tunda paranemist. Kui pakkusin sulle individuaalkava, siis seda ikka kõige paremate mõtetega. Nähes ja testides selga, jalgu.

Kui on ikka nii äge selg, et sa ei saa mitte midagi teha, siis võrkpall…. noooo! Siin piisab ühest servist, kui võid end opilauale visata :)

Kõige tähtsam on treenida – treenida – treenida. Ma ei viitsi pikalt seletada, Helen on siin igati sobilikud sõnad öelnud ja Mareli ka lisaks.
Kogemus on näidanud, et kui patsient ei taha kodus võimelda, siis ei ole asi enam nii hull :) Mingi aeg saad kindlasti kodus võimlemisest leevendust.

Aga sa kogu sõbrad kokku ( kui sa ei suuda käia üksi ) ja mine metsa kepikõndi tegema. Esimesed paar trenni soovitan käia spetsialisti käe all, et tehnika selgeks saaks. Või võta kätte selline raamat “Hea suusaraamat”, kus on tehnika ära kirjeldatud.

Peale rasedust on ettevõlvunud kõht probleemiks. See koormab selga palju. Siin on nagu nõiaring. Võimle. Võimle. Võimle.

Korsetti kanda kogu aeg ei soovita. Peale lõikust jah, aga kui sul on ikka ainult seljas asi, siis mida siin korsetitada. Võimle :)

Mis seal ikka!

Naised õhtul võimlema!

Kui ikka abi väga vaja on, siis aitan alati. Võib vabalt mu ekraanile koputada ja küsida ;)

Püsi tervena!