Reply To: Kus olid sina kui…?

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Kus olid sina kui…? Reply To: Kus olid sina kui…?

Member

1. …esimene inimene astus Kuule 21.7.1969?
Polnud mind veel olemas..
2. … John Lennon mõrvati 8.12.1980?
Olin teises klassis ja ei ole mingit mälestust. Ilmselt ei teadnud ka biitlitest veel suurt miskit: emotsioonini, mis mind nende “Yesterday´d” kuulates laviinina tabas, jäi veel 5 aastat :)
3. … Tšernobõli elektrijaamas plahvatas üks tuumareaktoritest 26.4.1986?
Teismelistena me asja tõsidusest eriti aru ei saanud, mäletan ilkumist ja naljaviskamist koolis sel teemal.
4. … toimus Balti kett 23.8.1989?
Uhkelt ja häält seisin ketis.
5. … toimus Nõukogude Liidus augustiputš 18.-22. 1991?
Kodus oldi koleärevil. Mina, just ülikooli sissesaanu, olin elevil ja noore inimese mõtetega hoopis mujal…
6. … Estonia uppus 28.9.1994?
Hommikul helistas keskaaegne pinginaaber ja küsis, kas ma juba olen kuulnud, mis juhtunud on. Ehmatus oli ikka suur. Meie üks klassivend oli esialgsetes nimekirjades. Hiljem selgus, et jäi poolkogemata tol korral laevast maha.
7. … printsess Diana suri 31.8.1997?
Sellest on küll konkreetne mälestus: olime mehe vanemate juures, tegime miskeid aiatöid ja tuhinal kihutas jalgrattal kohale mehe vanaisa, kes elas mõne kvartalijagu eemal. Talle tundus see uudis nii oluline, et juba üsna kehvas vormis vanur tundis, et seda peab noortele teatama minema.
8. … saabus aasta 2000?
Vaadates kodulinnas ilutulestikku ja vaeveldes lapseootusest tingitud iiveldamise käes :)
9. … toimus terroriakt World Trade Centerile 11.9.2001?
Olin esimese lapsega kodune ja tundsin hirmu sõja ees.
10. … Michael Jackson suri 25.6.2009?
Sellest teatas mulle mu 9 a. poeg, kes õhinal seletas, kas ma juba tean, et popikunigas on surnud.
Tuleb tunnistada, et pidin jupp aega mõtisklema, et keda ta silmas peab.:roll:
11. … milline uudis jäi meelde eilsest päevast või mida tegid eile?
Tahtsin ühele toredale kontserdile minna, aga noorim lapsuke jäi tõbiseks ja nii möödus eilne päev teda poputades ja tänane juba asja tulemuslikkuse ehk siis kiire paranemise üle rõõmustades.:)

Nii tore küsimustik, Susa :)
Mõnus on lugeda juba vastanute lugusid :)