Reply To: Kus olid sina kui…?

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Kus olid sina kui…? Reply To: Kus olid sina kui…?

Urri
Member

1. …esimene inimene astus Kuule 21.7.1969?
Olin kahe aastane, seega ilmselt kodus.
2. … John Lennon mõrvati 8.12.1980?
Kuna ma sel ajal ei teadnud ei Lennonist ega biilitest midagi, siis ei oska seda uudist ka millegiga seostada. Aga kuupäeva vaadates – elasin Pärnus ja käisin koolis.
3. … Tšernobõli elektrijaamas plahvatas üks tuumareaktoritest 26.4.1986?
Õppisin Tallinas Pedas ja ega esialgu vist ei saanud aru, mis see plahvatus täpselt tähendab. Pigem jälgisin uudiseid huvi kui õudusega. Rohkem jõudis vast asi siis kohale, kui kohalikke hakati sinna appi mobiliseerima.
4. … toimus Balti kett 23.8.1989?
Vot – erinevalt karjuvast enamusest eestlastest oli minul ka nõukogude ajal täitsa hea elu, seega mäletan, et seesmiselt ei saanud ma üldse aru, mida me viimasel ajal müdistame nii hirmsasti. Ma teadsin sest ketist küll, aga mõte ei jõudnud mulle kohale. Miks peaksid täiskasvanud inimesed korraga seisma ühes rivis ja kätest kinni hoidma? Mingi rekordi nimel olnuks mulle mõistetavam, seega istusin kodus. Olin siis ka just rasedaks hakanud, ilmselt olin enda probleemidega rohkem hõivatud kui rahvuslikega.
5. … toimus Nõukogude Liidus augustiputš 18.-22. 1991?
Seda mäletan täpselt – kodus teleka ees istusin oma tütrega. Siis tuli küll sihuke tunne peale, et meie omi pekstakse ja peaks Tallinna appi minema. Aga polnud last kuhugi jätta.
6. … Estonia uppus 28.9.1994?
Samal päeval oli mul operatsioon, mäletan, et peale seda ootasin raadiost uudiseid lapsepõlve sõbranna kohta, kes laeval oli. Ta pääses õnneks.
7. … printsess Diana suri 31.8.1997?
Siis elasin Saaremaal Kuressaares. Uudist kuulsin taas kodus teleka ees. Eks ta kurb oli.
8. … saabus aasta 2000?
Selleks ajaks olin Pärnus tagasi, aastavahetus oli üks uimasemate hulgast. Kodus olime.
9. … toimus terroriakt World Trade Centerile 11.9.2001?
Olin ühes kohalikus omavalitsuses sotsiaaltööd tegemas ja seega läksid mulle kohalikud laibad märksa enam korda, kui Ameerika omad. Läksin kohvituppa, kus kolleegid telekat vaatasid ja ei saanud esimese hooga üldse millegile pihta. Tunne oli pigem sihuke, et kas meil seni veel vähe muresid oli – hommik otsa olime meie jälginud metanooli ohvritega seonduvat. Ma tegelikult siiani imestan, miks on eestlastele nii oluline World Trade Center, aga samal ajal aset leidnud metanooli- tragöödiat ei mäleta suurt keegi Eks ohvrite arv oli jah erinev, aga ka rahvaarvud on ju erinevad? Ja ei surnud sugugi mitte ainult padujoodikud, mitmed pered pole tänaseni kaotatustest toibunud.
10. … Michael Jackson suri 25.6.2009?
Mul oli kunagi klient, kes oli lausa haiglane Jacksoni fänn. Seega uudisest kuuldes mõtlesin pigem sellele, kuidas tema sellega toime tuleb. Ise vist arvasin esiteks, et mingi libauudis, pärast seda, et hea, et see läbi sai. Tegelikult olen päris mitmel korral hiljem hoopis mõelnud, et kuidas see inimene küll üldse viimase osa oma elust mööda saatis, kuidagi pool-unes?
11. … milline uudis jäi meelde eilsest päevast või mida tegid eile?
Ausalt öelda eile ma valdavas osas uimerdasin, kaklesin, virisesin, vahele lugesin “Gorki parki“ kah. Suurim uudis oli see, et Stanstedi lennuväljal on olemas saatja teenus, mis teeb meie vanaema ringi lennutamise märksa lihtsamaks. (Kuigi ma oli tegelikult pidevalt kahtlustanud, et mingi sihuke võimalus on, polnud vaevunud täpustama.)