Reply To: Tervislik toitumine

timps
Member

Loen põnevusega :D Kuna enda lapsel on mingi allergia, mida seletada ei oska, siis tõesti proovin lisaainetega tooteid võimalikult vähe osta, ise teen muudkui süüa.

Mina sinki ei julgegi osta, sest enamik on lihtsalt jälgi maitsega. Tahaks päris sinki, mitte seda, mis leotatud suitsumaitselises naatriumglutamaadist ja kes teab millest veel küllastunud vedelikus 🙄

Keeduvorstid ka ei maitse enam, mäletan, et lapsepõlves meeldis Lastevorst väga ja margariinigi määrisin ohtrat, nüüd juba aastaid ei söö. Küpsetised on ka võiga palju maitsvamad.

Kas teate, kui head on isetehtud pelmeenid? Pool jahust oli meil täisteranisujahu ja Andres oma tugevate kätega tegi taigna ühtlaseks. Pelmeene sai praadida ja ka keetes olid väga head (taignal oli maitse), ülejäänud taigen läks nuudliteks, mida siis sai peoga suppidesse lisatud. Kuna see pelmeenitegu on aga ikkagi nii suur ettevõtmine, pole see väga mõttekas, kui pole korralikku sügavkülma, kus neid säilitada. Eks edaspidi läheb põhirõhk nuudlitele ja pelmeene teeme nii, et jõuaks ära tarbida.

Suvel tegime boršipõhja, kahjuks nüüdseks juba otsas, aga jube hea kiirtoit oli küll, kui mõlemad hilja jõudsime ja kõht oli tühi.

Maiustustega on suur häda – ma hirmsasti armastan magusat, aga no tee või tina, isegi Komeedikomm on hirmsa maitsega. Laps õnneks ei ole selline sõltlane nagu mina, saame tavaliselt ilusti poes käidud ilma, et mind saadaks pidev virin: kommi-kommi-kommi! (Mäletan, et mulle meeldis ikka ennast emaga poodi sättida, kuna siis sai ema veenda, kui vajalik ikka on, et me seda või toda ostaksime 😳 )

Siin mainiti ka Annekese šokolaadi. Ma usun küll, et seal pole tahkestatud taimerasva, sest mõni teine Kalevi šokolaad, mis seda sisaldab, jääb suulakke kinni ja ei maitse üldse hästi.