Reply To: Tervislik toitumine

#268245
AvatarLizzard
Member

Eesti õunu on tõesti raske saada ja peale selle pole need ka väga kvaliteetsed. Lisaks on hind ligi 30 krooni kilo. Poola õun seevastu 4-5.-. Kui endal aeda pole ja seega ka õunavaru, siis lähevad ilmselgelt loosi odavamad Poola õunad.

Sama lugu on Hispaania versus Eesti kurgiga. Umbes poolteist kuud tagasi oli kaugelt maalt toodud kurk ligi 4 korda odavam. Seejuures suurem. Nüüd on ka Hispaania kurgi hind tõusnud – eks neilgi külmemaks läinud ja tootmiskulud suurenenud.

Kui pöörduda Poola õunte juurde tagasi, siis on need siiski vähem “mürgised” kui Saksa või Hollandi omad. Kuu tagasi oli isegi Maalehes artikkel Poola õunakasvatajatest, et paljud neist lihtsalt ei jaksa nii palju erinevaid taimekaitsevahendeid osta, et õunu piserdada, ja aetakse vähemaga läbi. Ka käega katsudes ei ole Poola õunad nii vahased kui teised.

Sojavalgu kohta tahtsin lisada seda, et selle puhul on suur tõenäosus, et tegemist on geneetiliselt muundatud sojaga. Kuna GMOde tähistamist Euroopa Liidus ei reguleeri hetkel miski (kuigi selle ümber käivad vaidlused), siis on enam kui tõenäoline, et igaüks meist on GMOd maitsta saanud. Soja ja maisi hulgas on enim geneetiliselt muundatud variante.

Ahjaa, ja sekundeerin temale, kes ütles, et tomatid on nüüd, talvel, täiesti maitsetuks muutunud. Pealt küll enam-vähem punased, aga seest lausa valkjasrohelised. Ja tomati maitset mitte kuskil.