Reply To: Ühtlustame käsitöö hindasid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Ühtlustame käsitöö hindasid Reply To: Ühtlustame käsitöö hindasid

Rees
Member

@Urri wrote:

Rees – see 40 on käsitöö hind siis? Aga millist käsitööd selle hinna eest teed – kood, heegeldad, veel midagi muud? Minu jaoks on see hetkel väga aktuaalne teema, kuna seni olen raha eest teinud suhteliselt vähe ja pigem leppinud sellega mis pakutakse – no kui liiga vähe, siis pole lihtsalt teha võtnud. Hetkel asjad vähe teistpidi, tahaks rohkem raha eest teha, kuna on mille nimel rabelda… :)

See 40.- on niisugune ümmargune hind. Koon ja heegeldan ja teen ehteid. Heegeldamise puhul olen vahel 35.-ga teinud, sest suured asjad muutuvad muidu ülikalliks. Samas teenin ehete pealt selle “soodustuse” tagasi. Tegelikult see 40 ei ole töö väärtus, see on lihtsalt hind, millest ülespoole eesti inimene palju upitada ei lase. Välismaale müümisel on aga keelebarjäär ees…

Mul on olnud klient, kes maksis silma pilgutamata 900.- kampsuni heegeldamise eest (materjal veel eraldi), sest see on käsitsi ja ainult talle tehtud. Samas olen natuke kurb olnud, kui öeldakse, et pitsiliste käsitsi kootud sokkide eest ei tahaks sadat kroonigi välja käia… Kui inimene sai aru, et ma teen need tõepoolest käsitsi ja armastusega, siis hakkas tal isegi natsa piinlik.