Reply To: Laadal müümise tasuvusest

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Laadal müümise tasuvusest Reply To: Laadal müümise tasuvusest

ussicke
Member

Ma olen ka sellele mõelnud – et ikkagi lamatis ja surutis jne.

Ja mõtlesin välja, et tasuks ära käia laatadel nii, et jagada letti mitme peale, sest nii saab kaubavalik mitmekesisem, saab kordamööda letis olla ja ka teiste müüjate kaupa uudistada.

Ka oleks kasulik jagada siin-seal eri paigus toimuvatel laatadel osalemine nii, et kes lähemal, see sõidab kogu “tiimi” kaubaga kohale – ja ülejäänud aitavad siis kohamaksu-transpordikulu katta.

Üksi asjatamine on tõesti häbematult kulukas, nagu näitas kõnekalt pühapäevane lihavõttelaat Vabaõhumuuseumis. Laat avati 11:00, aga üks tegija pakkis ennast demonstratiivselt kokku juba kell 13:15, sest oli selle ajaga “ainult 200.- teeninud”. Et kui müügikoht ja transport maksavad kokku rohkem kui müügiga teenitud tulu, siis ei tasu raha teenimise eesmärgil küll eriti vaeva üksi laadalt laadale käia. Kui laadamelus osalemine ja inimestega suhtlemine, kontaktide vahetamine jne meeldib, siis on teine asi.

Oma letil oleva kaubavaliku PEAB tegema võimalikult erinevatele inimestele atraktiivseks, muidu sellest lihtsalt kõnnitakse mööda. Kui letil on ainult ühte tüüpi asjad (ainult ehted, ainult nipsasjad, ainult seebid jne), siis see ei tõmba. Kindlasti on kasu sellest, kui müüa ka midagi söödavat või pakkuda nt teed – vabaõhumuuseumi laadal müüsid ühed käsitöölised lisaks vilditud-tikitud esemetele ka 3 erineva täidisega pirukaid. Osteti. (Pirukaid kõvasti rohkem kui käsitööasju).

Tundsin puudust muust informatsioonist – näiteks edeneks müük palju paremini, kui müüjal oleks nähtaval kohal silt, et tema käest on võimalik ka müügil olevast kraamist erinevaid asju tellida.

Ja midagi uut paistis ka: materjali müük, mida ma varem ei ole eriti märganud vabaõhumuuseumi laatadel. Jõgeva villavabrik oli oma toodanguga kohal, villaloorist lõngani, heidest rääkimata. Teises letis olid taimedega värvitud lõngad. Kolmandas müüdi nõelviltimise komplekte (tuustikesed villa, suur poroloonalus, 2 nõela, kõik kenasti paberkotis koos – algajale paras stardipakett). Ja osteti ilusti.

Oeh, pikk jutt sai, aga äkki keegi leiab siit midagi asjalikku, millest edasi arutleda või mille järgi oma laadaplaane teha :D