Reply To: Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Lääne-Virumaa * Ida-Virumaa Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009 Reply To: Rakvere rahvas Essu memme juures 12.aprillil 2009

Guest

@Põhjatäht wrote:

No vat, mina olen siis valge vares teie keskel :P
Isegi vene ajal ma vihkasin kitleid-põlli-rätikuid!
Ja kui ma neid siis ei kandnud … no siis ei kanna nüüd kah :P😉
Teen ise oma varesejalgu oma valitud teel ;) = olen alati olnud kass, kes kõnnib omapead, kui tahan … ;)

Mina olen ka kass kes kõnnib omapead ja põllega valge vares, sest põllekandjaid annab otsida. Sõbrants on enamvähem minuga samast parteist. Ilma põlleta ei tee mina lapsest saati tavaliselt sammugi köögis. Minu vanaema oli ka surmani põlle-inimene ja tema õpetaski mind nii. Väikesest peast olin ainult tige, et tegi mulle titepõlled, sellised tagant lahtilõigatud ilma käisteta kleidi moodi. Kui hakkasin saama naistepõllesid oli kõik OK, pärast õmblesin juba ise vanaemale põllesid. Nii kui ma juhtun ilma põlleta toimetama, siis ma mingi pläraka riietele saan, kasvõi hakkab kraan turtsuma ja kohvipaks vastu kõhtu. Plekke riietel ma vihkan! Või vastupidi tulen õuetöödelt, kähku vaja midagi hamba alla teha, ei hakka garderoobi vahetama – põll ette ja ei satu võimalikke õuejääke toidule. Ja põll pole mingi nõukaaegne nähtus vaid ikka enne esimest ilmasõda…Oi mulle meeldivad põlled :) Kitleid ei sallinud ma vahepeal pikka aega, sest vanasti kippusid nööbid eest lendama. Nüüd olen uuesti avastanud, et õhukesest riidest kittelkleit on palavaga asendamatu riietusese, või soojal õhtul õues mõnus pika kleidiga, samuti hea peale visata kui päevitustega väljas toimetad ja keegi selline õuele tuleb kellele oma päästerõngast demonstreerida ei taha. 😉 Tänapäeval ju teised moed ja materjalid.