Reply To: Millest mõtlen praegu 1/2009

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtlen praegu 1/2009 Reply To: Millest mõtlen praegu 1/2009

Must Kitty
Member

Mina ei nõustu Zoocolliga, no nii mannetu elu ikka polnud. Ma muidugi ei tea, kui vana ta on, aga mina mäletan aastaid 70-date lõpust, 80-date algusest. Mina elasin Kuressaares ja Saaremaa kaubamajast oli võimalik saada häid jalanõusid ning oli väga hea kangavalik. Muidugi nii ei olnud, et mine ja osta mis tahad, kuid pidevalt kaubandusel silma peal hoides oli võimalik kõike kätte saada. Minu ema tegi iga päev pärast tööd (ta oli õpetaja, tunnid lõppesid tavaliselt 2-3 ajal) tiiru kaubamajas. Muidugi mida üldse ei liikunud, olid joped, teksad, botased, ma pean silmas moekaid ja ilusaid. Aga neid oli võimalik jälle komisjonipoodidest saada. Saaremaa kaubamajas oli väga hea lõngavalik, oli mohääre, poolvillaseid-mohääre jne. Värvilist villast lõnga sai villavahetusest, selleks osteti turult pesemata villa, pesti ise ära ja viidi sinna. Väga suur vaik oli kuldsõrmuseid, ehteid, kelli.Pigem oli küsimus rahas.
Selline seis, et mitte midagi polnud võtta, tekkis 90-date algul, vahetult enne rubla lõppu.