Reply To: Masintikand rahvariidele?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Tikkimine Masintikand rahvariidele? Reply To: Masintikand rahvariidele?

Member

@Liz001 wrote:

Tere!
Olen suhteliselt võhik praeguste tikkimis võimaluste suhtes. Ehk keegi oskab aidata. Nimelt oleks vaja tikkida rahvariideseelikule lilleline muster (tegu Lihula seelikuga) aga seda võimalikult väikeste kuludega, sest seelikuid kuus. Kuid tulemus peaks jääma võimalikult ehe. Kas seda on võimalik tänapäeval ka masinaga teha ma oletan, et siis oleks hind väiksem kui käsitsi tehes. Ja kui on, siis ehk oskab keegi soovitada, kuhu-kelle poole pöörduda. Äkki on keegi teist sellest tööst huvitet?

Saime Liz001 kokku, tegin pildid ja mingi tulemus on olemas. Mina ise ei ole rahul, kuid olen endiselt seda meelt, et neid on võimalik masinaga tikkida, aga minu praegused teadmised ei küündi veel selleni. Tikitud villasele (nii villane, kui seda on võimalik saada Abakhanist) kangale Madeira “niitidega”, mille koostis 50% villa ja 50% akrüüli.
Link viib originaaltikandile ja 3 järgmist (pilt nr. 13;14;15) on tehtud masinaga. Osad pinnad on tikkimata, sest ma tahtsin vaid näha, kuidas ta mingit ala teeb. Tegemist on esimeste proovitöödega. Ausat arvamust, palun.
http://public.fotki.com/elegia/vanad-ja-vga-vanad-asjad/rahvariided/dsc00657.html