Reply To: FlyLady ( korralikud koduperenaised )

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad FlyLady ( korralikud koduperenaised ) Reply To: FlyLady ( korralikud koduperenaised )

#190454

Originaal – http://www.flylady.net/pages/bbd14.asp

14. Loe Kelli esse!

Kontrolli oma hommiku rutiine kontrollpäevikust.

Kontrolli oma õhtu rutiine kontrollpäevikust.

Meie leheküljel on päris palju infot, ma ei taha sind segadusse viia. Täna ma tahaksin, et sina loeks Kelli essee “kuidas kasutada kalendrit”.

http://flylady.net/pages/FLYingLessons_UsingCalendar.asp

Kalendri kasutamine.

Kallid Sõbrad,

Üks tähtsamatest vahenditest, mis võiksid aidata meie reisis RAHULE on kalender. Ei ole oluline millist tüüpi kalendrit kasutada, see võiks olla nt. igasugust tüüpe seinakalenderid. Tähtis, et see eksisteeriks!

Üks esimesest asjadest, mis meie palume sind teha on rutiinide kokkupanemine ja nädala plaani kirjutamine. Selleks meie andsime kontrollpäeviku koostamise harjutused. Kalender on järgmine samm, et olla HEA.

Kalender peaks saama selliseks vahendiks, mis informeeriks sind ja sinu perekonna sellest, mis toimub sinu elus/kodus. Kui sina kasutad isikliku kalendrit on ikka sovitab kasutada üldkalendrit, mis oleks pandud nähtaval kohal kodus, kus kõik pereliikmed saaksid seda jälgida.

See päästab sind unustatudest mängudest, peodest, kokkusaamisest, koosolekutest jne! Selline kalender aitab mitte ainult sulle, vaid terve perekonnale olla HEA!

Sellest ajast kui sinu rutiinid ja nädalaplaan stabiliseeruvad, sa pead kord nädalas istuda selleks et planeerida järgmist nädalat. Nimetame seda päeva �plaaneermise päev�/�desk day�. Sellel päeval sa vaatad oma kalendrist, mis toimub sinu peres järgmisel nädalal. Kui sul ei ole kalendrit, sa pead usaldama ainult omale mälule, kas see on alati nii usaldusväärne?

Kuidas kasutada kalendrit?

– Perekonnasündmused:
Võta aega selleks, et ära täita kõik sünnipäevade ja aastapäevade kuupäevad. See aitab kõigile mitte unustada sünnipäevadest või tähtsa aastapäevadest. Kui sa vaatad kalendrisse planeerimise päeval, sa saad teada, kas on vaja saada mingit postkaarti või ette valmistada mingit kingitust.

– Tunniplaanid:
Kui sa saad mingit infot mingi pereliikme tunniplaani või mingi sündmuses osalemisest, kirjuta seda KOHE kalendrisse. Nt. Kooligraafik, huviringid, laagrid jne. Kui sul ei ole võimalust kohe otse kirjutada info kalendrisse, ikka kirjuta seda mujale ja võimalikult kiiresti lisa kalendrisse. See annab võimalust kiiresti aru saada, kas sina nt. saad osaleda või mitte, kas sul on see aeg vaba või mitte.

– Kutsed:
Kui sa saad mingit kutset, ära pane seda oma kuumale kohale. Kõigepealt küsi endast, kas sa tahad minna, kui jah, siis vaata kalendrist, kas sulle ja teistele on see aeg sobilik. Kui aeg sobib, kohe kirjuta sündmus vabasse lahtrisse. Kui on vaja reorganiseerida oma plaane, selleks et osaleda, mõtle sellest. Kui sa ei taha minna, viska kutse ära (korralikult loobu kutsest).

– Kokkulepitud kohtumised:
kalender peaks sisaldama ka kõik arsti, juuksuri mis iganes visiite. Kui sa plaanid neid, esimesena vaata oma kalendrisse, et ei tekkiks kohflikti. Kui kokkuleppe on tehtud, kohe kirjuta seda kalendrisse. Proovi planeerida kõik need kohustlikud kohtumised oma planeerimise päeval.

Kasuta erinevad vahendid, et paremini organiseerida oma kalendrit: markerid, kleepumispaberid jne. Nt. kirjuta �hambaarst� ühel märkmispaberil ja lihtsalt kleebi seda vajalikule päevale, pärast järgmisele visiiti päevale. Ole loominguline!
Kalendri kasutamine on üks tähtsamatest asjadest FLY-süsteemis, see on absoluutselt vajalik, et olla HEA!

Ilusat planeerimist!