Reply To: Vankriga poodi – kus Harjumaal?

Member

mina täpselt sealsamas sain müüjalt märkuse, ega ma muidu poleks seda silti seal uksel tähelegi pannud. mis siin salata, nüüd jätan käru ukse juurde või sinna laiemasse vahekäiku ja võtan lapse sülle, sest ta on nüüd juba piisavalt suur. aga ebameeldiv tunne jäi sellest igatahes korrast, nii et selles poes enam meeledi ei käi. tegelt on seal üksainus müüja, kes sellele tähelepanu juhib (see lühemat kasvu ja tumeda peaga, lühikeste juustega), teised suhtuvad õnneks heatahtlikult. aga tahtmine kuskile kaevata tekkis küll. kuhu see aps siis jäetakse, üksi ukse taha või 😯 pole enam vene aeg justkui. see pood on muidugi ka väga ebapaktiliselt sisustatud neil ja vahekäigud kitsad.
eks neid kohti oli teisigi, ja mida rohkem tittesid tekib, seda rohkem hakatakse neid tõrjuma. Sütiste keskuses on osadel poodidel kahe poolega uksed pandud nii, et lahti käib see kitsam pool, kust vanker läbi ei mahu.
kadaka teel Eesti Tekstiilis oli seevastu situatsioon, kus müüjanna pakkus lahkelt, et ma võin lapse leti peale istuma panna, kuni kangast valin (võtsin lapse sülle, kui läksin leti taha riiet näppima). Kangas ja Nööbis on ka täitsa meeldiv, ja ruumi on neis poodides ka rohkem.
nojah, ja muud kangapoed Tallinnas on sellised, kuhu vankriga niikuinii sisse ei pääsegi, trepp ja muud sellised takistused.