Reply To: sibulaplixi viimased tegemised

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu sibulaplixi viimased tegemised Reply To: sibulaplixi viimased tegemised

#17357
Sibulaplix
Member

täpselt õpetust ei ole, sest peast tegin, aga

kõigepealt kudusin mütsi ülemise osa. lõin 84 silmust ja kudusin ringselt vist 24 rida 🙄 (ei saa üle ka lugeda, sest pole enam minu käes) ja seejärel hakkasin kokku võtma. kudusin 10 silma siis kaks kokku jälle 10 silma ja kaks kokku ja nii rea lõpuni. siis ühe rea kudusin niisama vahele ja siis jälle kokkuvõtmised iga 9 silma järel jne kuni lõpuni

siis korjasin servast üles kuklataguse kõrvapealse silmad (proovisin oma poisi peal, et kustmaalt kuhumaale see ulatuma peaks) arvestada sellega, et serva tuleb veel lisaks väike soonik. kudusin siis umbes 16 rida vist 🙄 edasi tagasi parempidist pinda kusjuures sujuvalt kukla pealt võtsin silmi vähemaks siis tegin lõua aluse osa jaoks uued silmad( samapalju kui jäi silmi üle kui kulatagust osa kuduma hakkasin)
kudusin paar rida ringselt ja siis hakkasin lõua alt ka kokku võtma vaikselt seni kuni paras laius mis üle pea läheb ja ilusti kaela ümber. seejärel jaotasin silmad ja kasvatasin võrdse arvu silmade järel1 silma järgmise rea kudusin parempidi ja siis jälle samas kohas kasvatused ja nii kuni sallil paras laius. lõpus kudusin veel mõned read ilma kasvatamata.

näo august korjasin siis silmad ja kudusin 4 rida 2×2 soonikut

kõrvad on heegeldatud

tegin 26 ahelsilmust ja heegeldasin ühe rea ja siis üle otsa tagasi keerasin töö ümber ja siis tagasi samamoodi ja nii 5 rida

kõrva sisemine osa on kahe värviga kõigepealt kolm rida ühega ja siis 2 teisega ja siis heegeldasin kaks kõrvapoolt kokku ja siis kinnitasin mütsi külge.

ja alumise serva heegeldasin üle