Reply To: Millest mõtled praegu 2/2008

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtled praegu 2/2008 Reply To: Millest mõtled praegu 2/2008

Pireparm
Member

@redfox wrote:

ma mõtlen põhjustele miks ma tahaks maal elada (ei ole elades olnud isegi suvilat):
* öökullid metsas
* vaarikad, mustikad seened, murakad jõhvikad pohlad
* rukkirääke saaks narrida
* värske õhu kaif ületab isegi ananassi oma
* saaks püstteljed muretseda
* ja hiigelsuure värvimispaja
* rääkimata võimalusest suvi läbi õues viltida muretsemata veega lödistamise pärast
* kaevu võimalus sest linnavesi on üks kuradi solk
* erinevalt viljandist võimalus kujundada omale selline aed kus ka liikuda saab mitte pole peenar peenras kinni
* igasugu vana kolu võiks südamerahuga alles hoida kuskil abiruumis
* saaks öösiti õues olla kui iganes tuju tuleb
saaks sõpradele toredat puhkust võimaldada

Pani kohe mõtlema. Mul peaaegu kõik see olemas, peale püsttelgede, aga pori igalpool, tee auke täis. Ööd on nii pimedad,iga tuuleiiliga võib elekter ära minna. Kevadel kaeva maad ja hari põldu, suvel ei jõua marjametsa õieti üldse,aiamarjugi ei jõua ära korjata. Ja see heina – ja silotegu. Ja abilistele söögitegemine. Koer ja mutid teevad murule liiga. Sügisel riisu ilmatu kaua lehti, võta kartuleid, korista aiavili. Minu arust on maal siis hea elada, kui sul ei ole just oma talu. Siis saad nautida puhkust ja puhkepäevi. muidu aga on suvi üks suur töötegemine. Õnneks on talvel hingetõmbeaega ka. Aga linna ma ikka ei tahaks minna.