Reply To: Filmid

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Filmid Reply To: Filmid

annejeanne
Member

‘Allo ‘allo on geniaalne, ma pole vist elus nii hüsteeriliselt naernud nagu siis, kui Crabtree väitis, et “the germans are pimping”. Britid on ses suhtes tõesti ületamatud. Aga lisaks on neil ka terve hunnik asju, mida võib vaadata ja omada lihtsalt selleks, et mingi teatud ajastu moodi või õhustikku näha, näiteks Blackadder, Poirot, Jeeves’i & Wooosteri lood ning eriti üks miniseriaal, mille nimi on The House of Elliott, mida vist mõni hea aasta tagasi ka ETVs näidati (või Soomes?) ning mis räägib kahest õest eelmise sajandi alguse Londonis, kes panevad püsti moemaja. Selle ma muretsesin lihtsalt kostüümide pärast. Kostüümide JA sisu pärast aga olen ma mitu mitu korda vaadanud Sense and Sensibilityt ja ka BBC Pride and Prejudice’it (uuest filmiversioonist suutsin ma ära vaadata täpselt veerand tundi, siis põgenesin kinost).
Ma istun alati hardas imetluses kõikide Greenaway filmide ees, kes tõestab minu meelest ikka ja jälle, et ta on ennekõike maalikunstnik ja siis režissöör (ehkki mõlemat asja teeb ta geniaalselt) ja Kieslowski kas lavastatud või kirjutatud filmide ees – neist meeldib mulle ehk kõige enam Heaven, selle lootusetusest hoolimata.