Reply To: Kui minna laadale – tehnilised küsimused

Rees
Member

Minu pisike kogemus ütleb lisaks, et kindlasti varu kaasa nimekaarte või telefoninumbri-netiaadressiga varustatud kaardikesi. Kui vahel mõne soovijaga pikemalt jutule jääd, siis võib juhtuda, et saad endale mõnusa püsikunde.

Siis veel- väike iste ja joogipoolis võta ka kaasa. Ise laadal käies piirdusin paari tunniga, aga uskumatult läbi võttis. Kindlasti on lihtsam “prooviks” mõnel väikesed laadal ennast üles seada. Ettevõtmise käigus selgub tegelikult väga palju nüansse, millele kodus mõeldagi ei osanud. Näiteks kasvõi võimalusel müüginaabrite valik (et oleks sõbralikud ja ei müüks päris samasugust staffi kui sa ise), laadaplatsi asetust silmas pidades parim võimalik müügikoht just sinu kaubale jms…

Raamatupidamist koha peal eriti teha ei jõua kui oled üksi müümas, mina panin paberile lihtsalt asjad ja saadud summad ritta. Kogu aeg oli ju vaja rääkida-tutvustada-silma peal hoida. Tšekid olid muidugi kaasas, aga kesse neid ikka tahta oskas…

Alustasin kodukohas kahe laadaga, nüüd oleks plaan ka suvel mõnele suuremale üritusele minna (otsustanud veel pole). Eelmisest suvest jäi okas hinge ühest linnavalitsusest, kus mind pikalt saadeti, sest koha taotlemiseks helistasin liiga hilja. Pole päris kindel, mis see hea etteregistreerimise aeg oleks, aga niimoodi ukse taha jääda oli ka kurb. Teinekord siis tean…

Nagu ma aru saanud olen, siis väikesed kohaliku tähtsusega laadakesed on tihti ilma kohamaksuta. Parikimise, ligipääsu, laua ja elektri ja muu sellise kohta küsi julgesti korraldajatelt.