Reply To: Kindad, kätised (juhendid)

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Kindad, kätised (juhendid) Reply To: Kindad, kätised (juhendid)

#15746
Maki
Member

Hakkasin ka kindaid kuduma. Kuna inglise keeles endiselt kududa ei oska, kaevasin kapist välja oma käsitöökonspekti (IV-IX klass, kõik ühes paksus klades) ja leidsin nupu kudumise õpetuse. Kriban selle siia üles, ehk läheb kellelgi vaja.

Nupp saadakse ümber kahe silmuse kududes. Selleks viia parem varras vasaku varda teise ja kolmanda silmuse vahelt varda alt läbi ja kududa välja pikk silmus, mis lududa uuesti parempidiselt läbi. Seejärel parem varras viia vasakul vardal olevast kahest silmusesyt läbi (nupu silmused) ja tõsta need kudumata ära paremale vardale. Nüüd tõsta vasaku vardaga paremal vardal olev pikk silmus üle äratõstetud silmuste. Nupu saab suurema, kui nupu silmused tõsta tagasi vasakule vardale ja korrata sama võtet. Nupud on tavaliselt parempidisel pinnal.

Tiba segane seletus vist vai? Üheksandas klassis sain ma sellest igatahes aru, kuna mingi tööproov on isegi alles. Hakkan proovima :)
Edit: proovisin, õnnestus. See pole siiski aga see vinge nupp, mis Crazy ja ampsaku kinnastel.