Reply To: kreysy pusimised III

Homepage Forums – ISETEGIJA – Ise tehtud asjad kreysy pusimised III Reply To: kreysy pusimised III

Member

Pea kuu aega on möödas kui sai siia miskit üles pandud. Laisaks olen jäänud vist 🙄 Just ülespaneku suhtes.
Tegelikult ikka olen ehteid meisterdanud ja mõned päevad tagasi sai mul eelmise aasta lõpus alustatud vest/tuunika/kleit valmis. Tegelikult tahtsin pikemat sooja vesti, kus tagumik sisse jääks. Kuna lõnga jagus, mõtlesin, et tuleb tuunika taoline asi. Aga jah, kui lõpuks ära pesin, siis venis asi ilusti vormi ja vaata, et annab kleidi mõõdugi välja. Nuputasin tegumoodi päris tükk aega.
Endale meelespidamiseks ja ka teistele huvilistele: lõngaks oli mingi pirta konelanka 100 % villa. Kudusin kahekordse lõngaga ja nr. 2,5 varrastega. Lõnga kulus natuke alla 400 g. Kõigepealt kudusin rinnaaluse pika riba. Siis poolele ribale korjasin seljatüki silmad üles ja kudusin suunaga ülespoole. Siis esitükiga sama. Kaeluse tegemist alustasin üpris varakult. See vööjoon pidi tulema tegelikut ikka rinna alla, aga jah nagu mul ikka kombeks, kudusin ka seekord natuke üle. Siis korjasin vööjoone alumise serva silmad ringvarrastele ja hakkasin allapoole kuduma. Pahempidisele triibule lisasin mõne silma ka aegajalt, et asi ikka natuke alt laienev tuleks. Krae kudusin ka eraldi riba ja õmblesin külge. Varrukad aga kudusin korjates silmad üles mõne rea ripskudet natuke peenemate varrastega.

Pildid siis ka: tuunika eest, tagant ja muster lähemalt natuke. Kee ka ikka minu tehtud 😉

Hetkel aga käsil üks peen kudumine. Kui asja saab näitan ikka teile ka.