Reply To: TKV projektide kindlamaks muutmisest

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Tugigrupp TKV projektide kindlamaks muutmisest Reply To: TKV projektide kindlamaks muutmisest

Susa
Member

Olen saanud ka sellekohase kirja Aiaialt.
Kopin siia vastuse, mis tema kirjale saatsin – muidu pean uuesti kirjutama hakkama, miks seda tehtud sai – nimekirja lisamist.

Jah, ma saan isegi aru ja mõtlen samuti, et Optimisti jorutajaks panemine on üsna ränk. Miks me seda tegime?
Mida projekt edasi, seda suuremaks läheb rahva hulk, kes neis osaleb. Foorumisse registreerib ennast iga päev uusi huvilisi ja uusi projekte muudkui tuleb ja tuleb. Inimesed on kord juba sellised mugavad tegelased, et ega ei viitsita eriti süveneda, mida tegelikult endast kujutab ühes projektis osalemine. Vaadatakse – huvitav teema, võtan osa! Ja on hea kui 50-st projektis osalejast loeb TKV projektide reegleid läbi 3. Pakk tehakse valmis, pannakse teele ja oi kui hea kui see ilusti kohale jõuab! Aga kui ei jõua – kuidas siis tõestada, et see pakk on üldse teele pandud? Tšekk koos paki koodiga on ainuke võimalus. Sellepärast üritame nüüd juba iga projektiga üha enam rõhutada seda, et ei saa nii, et võtan lihtsalt millestki osa. Peab ka süvenema, mida sinult oodatakse kui ennast kuskile registreerid.

Iga uue projektiga saame ka meie üha uusi kogemusi, mida peaks teisti tegema. Siiani on tihti läinud nii, et igasugu eksimused ei jõuagi adminnideni. Projektivedaja võtab ja teeb ise asenduspaki ja vaikib asja maha.
Enam me seda tegema ei hakka!
Foorum on läinud nii suureks, et selleks, et asjad õnnestuksid ja poleks pettumusi ja tühje ootusi, tuleb hakata TKV-sid rangemalt käsile võtma.
Ei ole palju nõutud:
*pakk õigel ajal teele panna
*pakk tähitult teele panna, et oleks võimalik ise näha kaugel see on ja vajadusel tõestada, et jah, olen sellise paki teinud.

Antud hetkel sai optimist pandud jorutajate nimekrija ainult sellepärast, et tema paki saaja Sirli82 ei ole oma pakki ära saatnudki (arvatavasti). Kui optimisti paki saaja oleks oma paki õigel ajal teele pannud ja nüüd tulutult oma pakki ootaks ja ootaks, siis oleks optimist läinud hoopis musta nimekirja.

Ühesõnaga – nii nagu areneb foorum, nii peavad arenema ka foorumi reeglid ja foorumlased ise samuti.