Reply To: Õmblusmasina (tehniline) abi

Guest

Minul on ka suur mure oma masinaga. Tegu siis Brother Star 110 mudeliga. Probleem seisneb selles, et masin katkestab ära pealmise niidi – paar pistet õmbleb, kui käsitsi hooratast ajada või väga aeglaselt teha, siis ka ehk kuni 5 cm, kuid seejärel katkeb niit ja tuleb nõela tagant ära. Algselt eeldasin, et viga niidipinges, kuid kui olin kõik võimalikud asendid läbi proovinud (reguleerida saab vaid ülemise niidi pinget), pidin tunnistama, et probleem pole selles. Vahetasin ka nõela, arvates, et ehk on mingi mikrokõverus sisse tulnud ja seetõttu katkestab, kuid ka sellest polnud abi: kohe pärast vahetust proovilapil isegi tegi ühe 15 cm pikkuse õmbluse, kuid nagu õige asi masina alla sai, katkes niit jälle pärast paari sentimeetrit (tegemist küll suhteliselt uue nõelapakiga, kuid minu mäletamist mööda olen ikka ka korralikult nende nõeltega õmmelda jõudnud). Proovisin mängida ka pistepikkuse-laiuse reguleerimisratastega, kuid seda juba ettearvatavalt tulutult. Kusagile vastu ei tundu vähemalt hääle järgi ka nõel käivat. Siksakki ei õmble üldse, sel režiimil lihtsalt teeb hüplikke sirgeid pisteid ja katkestab niidi samamoodi. Kahjuks pole masinal enam ühtegi ketast ega nuppu kruttida jäänud ja ei oskagi enam suurt midagi ette võtta. Esinduses hoolduses käis umbes pool aastat tagasi ja seega eeldan ka, et tolmu või vähese õlitamise veaga tegemist olla ei saa. Kas äkki on kellelgi sarnane probleem olnud või tunneb lihtsalt hästi masinate hingeelu ning oskaks aidata? 😥