Reply To: Õmblusmasina (tehniline) abi

Guest

@Sutsuke wrote:

@piiprell wrote:

Sai omale ostetud singer futura xl 400 tikkimis-õmblemismasin kuid sellega on mul selline jama et õmmelda nagu ei saagi, pidevalt lööb selle pesa kus pool sees käib õigest kohas välja ja lõhub nõela ära. Kas asi on minu oskamatuses ja teen ma midagi valesti. Millised on teie kogemused singer futura masinatega.

Horisontaalsete poolipesadega õmblusmasinate põhimure ongi see,et poolihoidja toetub pesa külge kahe punktiga.Üks on vasakult poolt poolipesale pealeliigutav metallist kate ja teiseltpoolt poolipesa keeleke ehk kõrvake mis kahjuks on kapronist.Kui see kapron keeleke puruneb,siis õmblemise ajal kargab poolihoidja hõõrdumise ja vibratsiooni tagajärjel pesast välja.
Kui see keeleke on terve,siis on ilmne viga selles,et olete unustanud vasakul küljel oleva metallist keelekese poolihoidja peale tõmbamast.
Kui ka need asjad on korras,siis on asi juba tõsisem ja siin Teie ise juba hakkama ei saa.Ilmselt on sellisel juhul haaraja kohalt ära ja seda tööd tehku ainult väljaõppinud meistrimees.