Reply To: Kudumite viimistlemine

Rees
Member

Viimistlemine on oluline, vaatan siin blogides vahel ringi, et kena asi, aga kui ta kenasti viimase lihvi saaks, oleks veel sada korda ilusam.

Salliga olen kasutanud sellist varianti: mul on madala karvaga suur põrandavaip. Asetan sellele lina, mõõdan välja salli suuruse ja tihedalt nööpnõeltega kinni. Siis liigutan auru puhuvat triikrauda selle kohal. Vastu salli triikrauda ei lase ja silmaga on näha, kuidas silmused ühtlaseks tõmbuvad ning materjal ei saa kuidagi kahju. Edasi lasen sallil terve päeva rahulikult taheneda ja õhtul tuleb nööpnõelte alt sootuks teise ilmega asi välja.

Sokkide-põlvikutega olen teinud nii, et valmistan paksust papist lekaali ja tõmban soki sellele. Siis samamoodi suure survega aur, ilma et triikrauaga asja vastu puutuks. Kümmekond minutit tahenemist ja saab juba eseme vormilt maha võtta.

Peente sõrmikute puhul (kunagi tegin kilode viisi peenvillaseid pitssõrmikuid) valmistan papist iga sõrme jaoks eraldi vormi ja käelaba jaoks jääb ristkülik. Iga sõrme asetan kergelt serviti teise peale, et kinnas hiiglalai ei jääks ja samuti aurutan. Labakute puhul pole vajalikuks pidanud vormi teha. Kui on kohevamad mohääriga kindad, siis meelega ei auruta, lasen neil selliste pehmekestena jääda.

Puuvillaste esemete jaoks on imeline pihustatav tärgeldusvahend jne. Kindlasti annavad teised tegijad sulle ka head nõu. Aga jah… jutu alguse juurde tagasi tulles- viimistlemine ON tähtis…