Reply To: helmed – kust neid saab?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud helmed – kust neid saab? Reply To: helmed – kust neid saab?

#14345
AvatarAnonüümne
Guest

Kui 1 korra oled ära tellinud, pole enam midagi hullu 😉

Kõigepealt registreeri end ebay kasutajaks aadressil https://scgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?RegisterEnterInfo

Seejärel on soovitav on avada PayPal konto, s.o konto, mis on seotud sinu krediitkaardiga, aga sa ei pea ostes iga kord oma krediitkaardi numbrit sisestama, mis pole turvaline. Enamik müüjaid eelistabki, et maksad PayPal’ga (konto saad avada aadressil https://www.paypal.com/ee).

Ostmine iseenesest on lihtne, kui on buy it now, siis saad selle hinnaga kätte, mis on ette antud, kui oksjon, siis saad pakkumisi teha. Kindlasti jälgi seda, KAS MÜÜJA SAADAB KAUPA EESTISSE. Seda näed toote shippingu alt, kus on kirjeldatud ära ka muud kulud, kui neid on (saatekulu, võimalik pakikindlustus jne). Toote info all on tavaliselt ka kirjas, kui kiiresti oksjoni lõppedes pead arve tasuma. Ebay hea tava all oli kirjas 3 päeva, aga tavaliselt pakutakse võimalust nädala või isegi kahe jooksul tasuda. Ise olen saatnud müüjale kirja, kui ei ole kirjutatud, kuna oksjonid lõppevad erinevatel aegadel, siis tahaks ju kõik korraga ära maksta.
Oma käimasolevaid oksjoneid näed, kui klikid üleval paremas nurgas “my ebay”. Kui sa kohe osta ei soovi, siis võid toote juures panna ka watch this item ja hiljem saad samuti my ebay alt neid tooteid näha ja siis juba otsustada, kas tahad osta/oksjonil osaleda või mitte.
Maksmise poolest näitab ta samal lehel you need to pay x items, kui sinna peale vajutad, siis pääsedki maksma, sisenedes PayPal’i kontosse. PayPal võtab raha sinu krediitkaardilt, kuhu siis pärast ise panga kaudu tagasi kanda saad.

Veel, kui oled toote peale klikanud, siis tavaliselt on paremas reas visit shop, sealt need selle sama müüja teisi esemeid.

Kui midagi jäi arusaamatuks, siis küsi 😉