Reply To: Tärgeldamise juhend

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Muid käsitöötehnikaid Tärgeldamise juhend Reply To: Tärgeldamise juhend

Member

@liize wrote:

Jäin mõtlema selle tärklisega tärgeldamise peale, et kui panen 1 liitri vett siis 1 spl tärklist ja kui 2 l vett siis 2spl tärklist jne või kuidas?Mis see mõjutab seda kõvadust, mina selle spreiga enda soovitud kõvadust ei saanud ja mõtlesin tärklisega teha, aga oskab ehk keegi teadjam ka öelda kuidas saaks keskmise kõvaduse kui palju peaksin panema tärklist ja vett?
Või kui kõvaks te linikud ise tärgeldate?
Ja pärast ikka liniku kastan jahtunud kliistri sisse?
Tänan kes vastavad, olen mures ja ei tea rohkem kus abi võiksin küsida.

Mina teen kangema lahuse, 0,5-1 liitri kohta panen 2 spl tärklist. Siiamaani pole mallanud oodata, olen kohe kuuma kisselli sisse lina pannud ja pole midagi juhtunud. Pistan sisse, ootan natukene, hakkan kahvliga välja võtma ( ja siis kirun, et kole kuum on), tuulutan jahedamaks, väänan natukene kuivamaks ja venitan põrandale, panen nööpnõeltega kinni. Enamasti kinnitan vaiba külge, millel on voodilina peal. Enamasti tärgeldan õhtuti, sest muidu on elamine nagu takistusriba, nööpnõelad igal pool püsti.

PS. Kui Sa tahad korraga tärgeldada mitut eri värvi linikut, siis alusta märjaks tegemist kõige heledamast, sest võib juhtuda, et kuumas annab materjal värvi.