Reply To: Niisama jutud vol.2

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Töölaud Niisama jutud vol.2 Reply To: Niisama jutud vol.2

#122810
AvatarPohjataht
Member

Unise pea (vahepeal isegi tukkusin lause kirjutamise jooksul 😳 ) kirjutatud mustand Targu Talitasse, kuhu oli veel lisaandmeid saadetud.
Ehk pakub huvi lugeda ;)
Ja millest ilmus vaid ca 10% …
Lisatud olid ka pildid kõigist tehtud tekkidest läbi aegade ja ka tekkide kokkuheegeldamisest.
Plaanitud oli ülevaade kogu suurest ettevõtmisest (oli eelnev kokkulepe), kuid ilmus vaid “nupukesena toimunud üritusest”

Isetegijate lapitekk Aasta Isale

Taas on kätte jõudnud aeg tunnustada Aasta Isa isadepäeva kontserdil.
Tublide eesti naiste poolt üle Eesti (kaasa arvatud ka saared) on traditsiooniliseks kingituseks Aasta Isale kujunenud heegeldatud sinimustvalge lapitekk. Selle suure lapiteki valmimist on koordineeritud läbi eesti suurima käsitööfoorumi http://www.isetegija.net.
Alates 2007 aastast on analoogsed lapitekid tehtud nii Aasta Emale kui Aasta Isale.
Aasta Emale on traditsiooniliselt tehtud valgetes toonides kootud lapitekk.
Aasta Isale aga sinimustvalgetes toonides heegeldatud lapitekk.
Lapitekid koosnevad 90 tekilapist mõõtudega 20×20 cm ja laiadest äärepitsidest, mis on valminud erinevate eesti naiste käte alt, kes üksteist päriselus pole ehk kunagi kohanud, kuid kes suhtlevad omavahel käsitööfoorumis Isetegija.
Vajalik kogus tekilappe saadetakse erinevate tegijate poolt kokku Tallinna, kus Tallinna isetegijad on need traditsiooniliselt üheskoos lapitekiks kokku sobitanud ja kauniks tulemuseks viimistlenud. Erandina teistest kokkuheegeldamistest, on 2008 a Ema tekk kokku heegeldatud hoopis mulkide poolt.
Lapitekkide kokku heegeldamised on toimunud ühisel kokkusamisel ja ühistöö tulemusena.
Iga aastaga valmivad järjest kaunimad lapitekid, mille valmimiste teel on olnud piisavalt konarlikke kive, kuhu komistada.
Tekilappide tegijatele on alates 2007 aastast nõuded üha kompromissitumaks muutunud, kuna eesmärk on unikaalse ühistöö tulemusena valmiv kvaliteetne unikaalne lapitekk.

Kust sai alguse idee?
Traditsiooniks muutunud lapitekkide ühine koostegemine sai ideena alguse lastele heategevuseks foorumis tehtud lapitekkidest. Ühele mõttele järgnes teine ja Aasta Ema 2007 tekile järgnes üha uusi ühiselt tehtud lapitekke.
Iga järgneva teki koostegemine tõi kaasa uusi kogemusi ja avalikuks tulid ka nii suure ühisprojekti valupunktid.
Igast järgnevast kogemusest õppides karmistusid järjest enam tingimused lapiteki lappide kudujatele-heegeldajatele.
Sellise suurprojekti juures pole oluline mitte osalus, vaid kvaliteetne ja korrektne mõõtudele vastav lapike lapiteki jaoks.
Siit tekkis ka aja jooksul vajadus osalustingimuste karmistamiseks.
Oluline ühine eesmärk on iga järgnev valminud kvaliteetne lapitekk õnnelikule tiitliomanikule.

Erilised tänusõnad tekkide valmimise eest kuuluvad läbi aegade tekitegemisi vedanud foorumlastele: Sibulaplix, Rael, Mari Marike ja Freddy. Neist kaks viimast on olnud 3 viimase lapiteki valmimise projektijuhid. Lisaks on Mari Marikese käe alt tulnud kaunid laiad äärepitsid tekkidele ja Freddy on olnud tekkide viimistleja. Kuigi on mainitud mõned nimed, ei saa jätta märkimata ka nende tugevaid meeskondi, kes on ühise tulemuse nimel kogunenud kokkusaamisele lapiteki kokku heegeldamiseks.

Sel aastal valmis Aasta Isa lapitekk juba 13. septembril, et jääda ootama üleandmise hetke.

Isetegija, kas ainult koht naistele?
Kuigi Isetegija ümber on koondunud juba tphutult suur hulk käsitööga tegelevaid naisi, ei ole foorum koht ainult naistele.
järjest enam on Isetegijat endi jaoks avastamas ka mehed.
Tihtipeale ei saagi naiste käsitöö toimida ilma meeste abita kasvõi vajalike abivahendite valmistamise või olemasolevate parandamise-asendamise näol. Seda ka praeguses hetkes, kui näiteks naistel puudub info kohalike oma meistrite järele, et vajalikke abivahendeid muretseda. Näiteks ei saa osta poest mõnda kangastelgede osa, kuid samas puudub ka info kohalike meistrite kohta.
Isetegijas on omaette alafoorumid ka meestele (puidutuba, isetegijate aia- ja ehitusnurk, muud eneseteostuse võimalused), kus mehed saavad omi käsitööjutte ajada. Kui teie panus, kallid mehed, laiendab teemadevalikut Isetegijas ja suureneb vajadus uute alafoorumite loomise järele, siis saab ka neid võimalusi laiendada.
Naiste käsitöö foorumiosa kasvaski välja just sellisest seisust.
Lisaks võite läbi foorumi leida kiiresti vajalikku infot teiste foorumlaste suunamisel.
Kallid mehed, olete oodatud ühinema käsitööfoorumiga http://www.isetegija.net, et avada endile uusi võimalusi ja vahetada kogemusi.
Kui teid pole Isetegijas, siis pole teid olemas!
Olete oodatud meiega ühinema!

Edit:
Muutsin meelt ja jätsin tugidesse vaid pisikese mainimise …
(tõstsin tugidest tervikteksti ära) ;)
Ja siia jätan hoopis tervikteksti, mille saatsin ;)