Reply To: isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest

Homepage Forums – VARIA – Isetegijad söögist, spordist, tervisest isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest Reply To: isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest

Member

ooo, minu lemmikteema – tervislik toitumine! :)
pean tunnistama, et olen juba pikemat aega töökaaslaste-tuttavate pealt vaadanud, et kuidas kõik vinguvad, et kaal on liiga suur ja maha ei lähe. aga kui siis hakata vaatama, mida inimesed söövad… see EI kannata kriitikat! lihtne loogika ju ütleb, et ega puusadele rohkem pekki ikka ei tule kui sa seda ise sisse sööd! ;)
alla võtmine pole tegelikult üldse raske ju. sport on muidugi alati see, mis aitab (pärast ei tohi muidugi peadpidi külmkappi sukelduda) ja see reegel, et 4 tundi enne uinumist süüa ei tohi, kehtib samuti. lisaks tasuks mõelda, kas ikka on vaja iga toidu sisse (salat, seljanka) hapukoort panna, kas võileib peab tingimata võiga tehtud olema (ma pole koju juba aastaid võid ostnud!), kas peab tingimata saia/saiakesi sööma, kas peab nädalavahetusel alati kooki küpsetama jne jne. kui natuke loogikat kasutada, siis on oma igapäevase toitumise kriitilise pilguga üle vaatamisest ikka väga suur kasu!
samuti on minu jaoks arusaamatu, et inimesed tulevad õhtul koju ja kukuvad siis vitsutama. 😯 mina hommikul näiteks ei söö või söön vähe (jogurt, puuviljad). lõuna ajal (~kl 12-14 vahel) käin väljas söömas ning söön korraliku sooja toidu (magustoitu ei võta, salatit see-eest korralikult!). õhtul kodus mul tavaliselt enam küll nii suurt isu ei ole, et peaks uuesti praadi sööma. teen kerge salati, vahel mingi pasta või bruschetta… polegi nagu rohkemaks isu! ja ärge tulge ütlema, et ei nii ei saa, kõht koriseb. see on kõik inimese enda toitumisharjumustes kinni. korralikuks lõunasöögiks tuleb aeg leida, siis pole ka seda õhtust silmini täisõgimist.
olen niimoodi kergelt oma toitumist jälgides ja samas üldsegi mitte nälgides 5 kg alla võtnud. hetkel olen elu parimas vormis ja superrahul! :)