Reply To: Eestimaa kaunid paigad

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eestimaa kaunid paigad Reply To: Eestimaa kaunid paigad

Member

Mina soovitan oma kodukohta, kus elasin 18-eluaastat ehk siis Rõuge kanti.
Minu jaoks ilusamat kohta maailmas lihtsalt ei ole ja hing puhkab, kui sinna jälle satun (elude ja olude sunnil nüüd ehk ainult korra aastas 😥 ).
Põhikooliajast on meelde jäänud tore klassimatk mööda Kahrila järve kallast (Nursist Rõugesse – 3-5 km, järv ise kirjade järgi 35,2 ha).
Rõuges toimub igal aastal päris tuntuks saanud Paadiralli.

Minu sünnipaiga kohta aga selline huvitav info:

SÄNNA. Luhasoost alguse saav ning Mustjõkke suubuv kärestikuline Pärlijõgi on oma nime saanud jões kunagi
elanud ebapärlikarbilt. Pärast 1343. aastat, mil Pärlijõe ümbruse maad läksid Vastseliina piiskopilinnuse
valdusse, rajati Sännasse linnuse tugipunktina katoliku kirik. Munkade peamiseks tegevusalaks olnudki
pärlipüük, viimased pärlid püüti 1914.aastal. Selle kiriku varemetele ehitati hiljem Sänna Mäeveski. Veel võib
vaadata endist Sänna hobupostijaama hoonet Kangstis (1836).

Sänna on küllaltki väljasurnud koht, kuid kultuuril hoitakse ikka hinge sees ja igal kevadel toimub samanimeline maalaat. Sännas muide eksisteerib kaks liivakivipaljandit ehk koobast, otse minu sünnikodu külje all ;)