Reply To: TK: Heegeldatud lapitekk Aasta Isale (VALMIS)

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu TK: Heegeldatud lapitekk Aasta Isale (VALMIS) Reply To: TK: Heegeldatud lapitekk Aasta Isale (VALMIS)

Member

Ma ei ole ei ema teki ega isa teki lappide tegijate nimekirjas, kuid käisin ema tekki kokku heegeldamas ja see tekk tuli mulle koju kaasa lõpetamiseks ja “vigade paranduseks”.
Praeguse seisuga peaksin mina KÕIGE OLULISEMAKS LAPPIDE ÕIGET MÕÕTU, mitte seda, mis tehnikas või materjalist nad kootud on. Ema tekist välja jäänud lapid on 2-3 cm suuremad kui etteantud mõõt.
Seetõttu teen ettepaneku panna esimesse postitusse tingimuse ja lepiks ka lappide kokkukogujaga kokku selle, et kui saadetakse suuremad või väiksemad lapid, siis lappide kokkukoguja saadab nende saatjale erasõnumi ja palub teha õiges mõõdus lapid. Lapid võiksid olla ka viimistletud, st otsad sisse aetud ja märjaks kastetud ning ööpäevaks mõõtude järgi kuivama sätitud (pressimine võib mõne materjali küll ära rikkuda). Ehk see tingimus paneks veidi sagedamini joonlauda kasutama ja lihtsustaks tegelikult kõige suurema töö tegijate tööd, sest olgem ausad – kolm lapikest poole aasta jooksul kududa on köki-möki, teki kokkupanek hulgakesi põrandal aeledes mõne tunni jooksul midagi muud. Lõpetama-viimistlema peab nagunii keegi seda üksi kodus.