Evemari näputöö

Aprillikuu tööks kaart beebile. Teine läks teele nii, et ei jõudnudki pildistada.

Kuu on olnud kiire, sest mitmed nädalavahetused olen olnud laululastega esinemas. Kaheksa lapsega olin piirkondlikul laulkarussellil ning üks pääses ka maakonna laululapse lõppkontserdile Valga Kultuuri- ja huvialakeskuse lavale. Nüüd on ees veel emadepäeva eel kooli ja lasteaia kevadpidu ning üks väike ülesastumine emadepäeva jumalateenistusel kohalikus kabelis… ja proove on olnud palju.

Peale selle on käidu tööga seonduvalt mitmel koolitusel. Eelmisel teisipäeval oli ainesektsioon, kus üks osa päeva teemast olid rahvuslikud suupisted. Meile Irinaga sattusid loosi tahtel halvaaga kamatrühvlid, mida tegin õhtul kodus ka, et kolleegidele proovimiseks kaasa võtta.

Halvaaga kamatrühvlid.

150 g toorjuustu
50 g halvaad
1 spl hapukoort
5 spl kamajahu
2 spl suhkrut

Murenda halvaa, sega hulka kõik ülejäänud koostisosad. Lase segul tunnike jahedas seista ja seejärel vormi väikesed pallikesed ning veereta neid kamajahus.

Minul tekkis kodus soov retsepti täiendada. Alati võib halvaad rohkem panna. Kuna mul hapukoort käepärast ei olnud, jätsin selle ära. Segusse võib lisada veel muud maitsvat ning pallikesi võib veeretada ka kookoshelvestes, pähklipurus või mandli laastudes. Igatahes tasub katsetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.