Eli susserdused

Muudkui pusin ühte-teist teha, aga arvuti taha ei jõua kuidagi. Täna siis võtsin selle töö ette. Olen olnud natuke õmblemise lainel, päris mitu aastat oli pausi, sest tehnikahuvilisest pisipoja tõttu oli õmblusmasina väljavõtmine väga keeruline. Kohe kui masin väljas, oli tema seal asjatamas. Nüüd ta juba arukam ja saab ikka aru, et ei tohi 😀

Esmalt kardinad maale kööki:

Pilt pole just kõige parem, köök nii pisike, et kardinate pildile saamine nõudis nuputamist.

Valmis sai ka üks suvine kleit. Lõige on ajakirjast Diana Moden 6/2008 – mudel 5. Kangas Abakhanist. Muutsin natuke lõiget, tegin kaharama ja ette tegin natuke vähem volte ja tõin rinnaaluse õmbluse kõrgemale, sest siis istus mu kehakujuga paremini.

Vanadest aegadest oli mul kapis kolm ühesugust kleiti, mida kunagi kandsid mu vanaema, ema ja tädi. Neil oli sageli nii, et kõigil komel ühest kangast kleidid (eriti kooliaegsetel fotodel on seda näha), aga no sellest võib ka aru saada, sest ema ja tädi ju ühemunaraku kaksikud. Ära ka ei raatsinud neid kleite visata, sest kangas meeldis nii väga, ühel õhtul lõin neile käärid sisse ja valmis üks pluus, lõige pärit samast kust kleidi oma – mudel 43. Siin tegin ka muudatused, näiteks jätsin ära kaeluses oleva paela ja asendasin selle kummiga. Vanast kleidist jäid alles küljeõmblused ja allääre õmblus.

Üks pluus on veel valmimas. Lõpptulemusena saab kolmest vanast kleidist kaks uut pluusi. Teise valmimisega läheb veel aega, sest veedan järgmised nädalad maal, saarel ja reisil ja sinna ma õmblusmasinat kaasa ei vea, pakkisin hoopis kaasa hunniku lõnga ja heegelnõelad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.