EhtneEhe – Perla looming

Plastikpudeli-lille õpetus!*Pudel-lille tegemiseks vali endale meeldiv plastikpudel.
* Eemalda sildid soojas vees õrnalt hõõrudes.
*Lõika pudelist välja ühesuurused lille õielehed. Sama suured õielehed saad, kui asetad esimesena lõigatud õielehe plastpudelile ja lõikad sead šabloonina kasutades.
*Kuumuta õielehe ääred ettevaatlikult küünlaleegis. Õielehte hoia näpitsate või pinsettide vahel. Ära pane plastikut liiga leegi lähedale. Plastik võib kärssama hakata, tahmata ja rulli tõmmata.


*Augu tegemiseks kasuta tugevat nööpnõela või traati. Kuumuta traat näpitsate vahel leegis kuumaks ja torka auk läbi plastikõielehe.

*Õie moodustamiseks vajad 11/00 seemnehelmeid (seemnehelmeste suurus oleneb õielehe suurusest), 20cm pehmemat traati. Õielehe ajad traadile ja mõlemale poole õielehte veel 2 seemnehelmest.

*Siis tuleb traadiotsad panna risti läbi uue õielehe augu. Kontrolli, et õielehed jääksid õiget pidi – kumerad pooled ühele poole. Ja siis taas mõlemale traadile 2 seemnehelmest.

*Nii põimi ritta viis õielehte.

*Nüüd aja lilleõie tagumisele poolele jäänud traadile 2 seemnehelmest ja too traat läbi esimese õielehe lille pealmisele poolele.

*Nüüd aja lille pealmisel poolel olevad kaks traadiotsa risti läbi kahe seemnehelme.

*Lille südameks on metallraamistuses nelja auguga kivike. Aja traadiotsad risti läbi kivikese aukude.

*Nüüd pista traadiotsad läbi vastas olevate õielehtede aukude lille tagumiselt poolelt välja.

*Traadiotsad kinnita sõlmides ümber õielehest läbitulevate traatide. Traadiotsa võib kergelt kumeraks teha ümaraotsaliste tangidega, siis on lihtsam seda ümber õielehet läbiminevate traatide ümber sokutada.
*Ülejäänud traat lõika tangidega ära.


*Kõrvarõngaste tegemiseks võid teha augu ühe õielehe äärde. Suurema ehte tegemiseks aga kuhu täpselt vaja on.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.