EHALILLE TEGEMISED

HEEGELDATUD MOOSIPURGI KAUNISTUSED

Heegeldasin veel kolm moosipurgi kaane kaunistust. Neid on mõnus heegeldada ja mulle sellised nipsvidinad köögis meeldivad. Aedkannikese muster helerohelisel kaanekattel on pärit E. Aljasmetsa raamatust „Heegeldatud äärepitsid”. Helerohelist värvi oli võimatu pildile saada, tegelikkuses on see ikka ilus heledam leheroheline (Novita Virkkauslanka heegelniit). Paar pilti ma tegin, kuigi värv ei ole päris õige:

Tegime mehega suure laari pelmeene, millest peaks jätkuma terveks nädalaks. Retsepti leidsin blogist. Väga hea retsept ja lihtne valmistada. Lisasime ohtrasti sibulat, kuna oleme mõlemad suured sibulaarmastajad ja tulemus oli üle ootuste hea. Küsisin mehelt pelmeenide kohta, kas nagu päris ja tema arvas, et paremadki veel. Kuna tainast jäi üle, siis tegin veel mõned juustupelmeenid, mis oli samuti maitsvad. Pildil on ainult see ports pelmeene, mille kohe ära sõime – ülejäänud läksid sügavkülma. Eespool on juustupelmeenid ja tagaplaanil „päris” pelmeenid:

Mees tegi ka kaks leiba nagu ta neid ikka teeb. Tulid väga maitsavad välja ja maitse läheb seistes ainult paremaks. Sellised näevad kerkinud leivad välja vahetult enne ahju minekut:

Ilusat õhtut!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.