Dragonfly tegemised

Kanarbikukarva seelik

Ükskord sügisel jäi mulle silma see lõng, eelkõige värvi tõttu – ehe kanarbik !
Mulle meeldivad värvid, aga mõnikord mõjutavad mind hoopiski värvide nimetused … (Nüüd üks asjasse kaudselt puutuv lugu: nii 15 aastat tagasi, kui meil alles tekkis võimalus kaupa kataloogidest tellida (mäletate seda aega eks ?) tellisin ma endale ühe pesukomplekti. Värvivalik oli: valge, must ja šampanja. No oleks olnud inimkeeli kirjutatud „kollakas“ poleks ma ealeski seda tellinud, aga no šampanja – see kõlas nii ilusasti … tõele au andes, seda komplekti ei kandnud ma kunagi …)

Nüüd tiksus mul peas see „kanarbiku värv“ ja ma ostsin seda lõnga kohe 10 tokki. Alustasin sellest lõngast mitut kudumit, aga kõik polnud see … lõpuks olid mul 4 tokki nö töös poolikute asjadena, aga asja ikka ei saanud … Toppisin selle lõnga kummuti sahtlisse paremaid aegu ootama… Paremad ajad saabusid aga märtsi alguses (kui ma järjekordselt tõbine olin). Tolleks ajaks lõpetasin ma just oma kampsuni, millest kirjutasin eelmises postis (muuseas ütlen, et fotosessiooni asemel otsustasin, et see kampsun saab taas lõngaks …). Said kootud ka emateki lapid (sellest peaks ka eraldi kirjutama …). Ühesõnaga sain oma varraste peale kurjaks ja mõtlesin, et vahelduseks võiks midagi heegeldada. Näiteks ühe seeliku … Selle seeliku muster on pärit ühest vene käsitööfoorumist ja mul on see õpetus juba mitu aastat ootel olnud. Muster olemas, aga millest heegeldada ? Kuna olin haige ja poodi ei pääsenud, pidin arvestama koduste varudega ja saabuski kanarbikulõnga aeg.

Selle seeliku heegeldamine oli puhas nauding. Ausalt … Lõnga kulus palju – 9,5 tokki ehk peaaegu 500 g, heegelnõel oli nr 3,5. Ja mulle meeldib see mõnes mõttes robustne (paksust poolvillasest lõngast heegeldatud) seelik ! Kõige raskem osa oli alusseelik, aga ma võtsin end kokku ja õmblesin ta valmis !
Aitab lobisemisest, nüüd piltide juurde

Mitte et ma midagi kardaksin …., lihtsalt päike on erakordselt ere 😎

Romantilised natuurid kuulavad piltide juurde , keda huvitab aga päikeseprillide stoory kuulab

Siin saab mustrist ehk natuke rohkem aimu, mul on kohe kahju, et need ilusad ananassid on esimene motiiv ja reeglina jäävad teiste riiete alla peitu.

Ja selle (jällegi pisut retrohõngulise) postituse lõppu sobib see vastu valgust tehtud ja lõpuks ka must-valgeks muudetud pilt /vaid seeliku värvi jätsin õigeks/. Siit saab aimu seeliku alumise osa laiusest …

Pildid õues tegi tütreke, pildid toas tegi pojake 🙂
Kanarbiku pildi näppasin lehelt.

P.S saladuskatte all ütlen, et kuna heegeldamine oli nii mõnus ja heegelnõel kuumaks aetud, heegeldasin ühe soojaga valmis veel ühe seeliku – seekord küll suvise ja valge, peenemast lõngast ja peenema heegelnõelaga ja hoopis teise mustriga swi6 Ja käed sügelevad veel heegeldada, kuid jäin toppama järgmise projekti valikul … tahaks miskit kampsikut või tuunikat suveks …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga