Arnikai blogi

Helesinine laguun.

Sellest on juba palju aega möödas, kui Ülemiste Rimis keset potte-panne-särke-pükse ja muud kribu-krabu hakkas silma sini-sinine lõng. See lummas mind ja osutus tõeliseks armumiseks esimesest pilgust! Villane, peen, pehme… ja milline värv! Ma pidin selle endaga viima…

Mitu aastat seisis ta mul kuskil kapis või korvis… mu tunded ei muutunud, kuid see oli vaid ühepoolne armastus, sest ühtki värvikat ideed ta minus ei sütitanud, kuni…

Selle aasta kevadel kohtusin Tallinna Kaubamaja koduosakonnas, imetabaste kirjute tokkidega – sama peen, villane, soe ja mis kõige huvitavam – selles värvide virr-varris oli mulle juba niigi tuttav SININE! Juba järgmine päev olin kaubamajas tagasi kaasas kodust võetud sinine tokk – vajasin kinnitust, et tegu on sobiva tooniga. Ja näe imet! Minu sinine lõng oli leidnud endale sobiva kaaslase ja sellele lisandus õige pea inspiratsioon – ühe neiu sünnipäev, mille tarbeks sai kootud taas ühed käpsikud ja sall.
Sall on kootud n.ö. ristipidi ripskoes, varrastel nr3 , kuhu tekitasin 299 silma. See maagiline number toogu kandjale AGNESELE õnne ja tublidust. Servas on lihtne heegelpits. Käpsikud on kootud nii, et kõigepealt randmeosa, mis paistab soonikuna, kuid mis on kootud ka ristipidi kahel vardal ja siis kokku õmmeldud.

No kas pole ilusti sulanduvad värvid? Varsti koon sellest lõngast veel midagi, mõtteid juba on ja lõngagi jätkub ikka väääääga mitmeks tööks!

Foto NAGI's: käsitöö 017

Foto NAGI's: käsitöö 012

Foto NAGI's: käsitöö 005

Foto NAGI's: käsitöö 009

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.