anu blogi

Ei taha jälle….

….alustada sõnadega, et pole niiiii ammu siia kirjutanud. Aga peab. Sest väga kaua on möödas viimasest postitusest.
Sellegipoolest olen vahepeal palju teinud ka! Ehete tegemine on jätkuvalt päevakorras. Viimasel ajal on mulle südamelähedaseks saanud paelast roosid ja neid ma teen oma ehete jaoks ise. Siin väikeses Rootsi linnakeses on aga paela raske saada….ja käsitööpoodideski pole alati sobivat. Seega peab Eestist ikka tellima 😀 Ehtematerjali olen alles nüüd hakanud kohapealt ostma. Siin siis paar näidet hiljuti valminud komplektidest:

Foto NAGI's: roosid 001

Foto NAGI's: p2 002

Üks õnneliku lõpuga kurb lugu on mul ka. Juba pikemat aega plaanisin oma õmblusmasinale katet. See idee oli mul juba tõesti paar aastat vana ja lõpuks mõni nädal tagasi ma end kokku võtsin ja katte valmis õmblesin. Kate sai selline:

Foto NAGI's: masinamüts 002
Foto NAGI's: masinamüts 005

Kummalgi pool küljel on taskud ja kattel on küllaltki paks ja tugev vooder, et see ilusti vormi hoiaks. Jäin oma loominguga rahule….aga…
….tegelikult ma teadsin küll, et masin on juba väsinud. Ostsin küll selle aastaid tagasi uuena ja olen seda kenasti hoidnud ja hooldada lasknud aga paraku ei ole see mõeldud nii ränga töö jaoks. Kõik need tohutult paksust materjalist kotid ja tekid ja mis kõik veel…Aimasin juba ammu, et varsti mu sõber oma töölepingu lõpetab ja kahjuks just nüüd, kui ta omale kauaoodatud katte sai, see juhtuski. Lausa nutma ajas. Oli see vist selle nädala teisipäev….no mis seal ikka. Täna saabuvad postiga minu uued sõbrad. Singer Heavy Duty õmblusmasin ja overlok (sest kes teab mitmendal ringil olnud vana overlok on juba ammu toanurgas tolmu kogumas…). Luban, et neile teen katted varem kui 7 aasta pärast. Aga ega vanake ka päris kasutuseta ei jää. Niipalju tast ikka asja on, et enam-vähem õmbleb sirget õmblust….ja mul on üks väike tütar, kes on vägagi huvitatud sellest masinast. Nii, et natuke putitame seda ja jääb lapsele esimeseks õmblusmasinaks. Pealegi, kui vanaema külas käis tõi ta Eestist nukuriiete õmblemise kohta vahva raamatu!

Lastega koos sai mõne nädala eest teostatud lastetoa seina rõõmsamaks muutmise projekt.
Foto NAGI's: lipud 004

Ja natuke pean end võõraste sulgedega ehtima. Nimelt teeb mu täditütar väga ilusaid särke. Tavaline ühevärviline särk saab tekstiilivärvide abil täiesti uue välimuse. Siin on minu särk:
Foto NAGI's: pluusid 015
Foto NAGI's: pluusid 016

Ilusat sügist nobenäpud ja niisama lugejad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.