Aile tehtud asjakesed

POISTELE PÜKSID JALGA

Praeguse troopikailmaga tahaksid kõik poisterahvad muidugi riieteta ringi silgata, aga näe, mõni emme sunnib kesk suurt suve pükse jalga panema 🙂
Tegelikult said püksid juba kevadel välja lõigatud. Mehele õmblesin nad ka varakult valmis. Hetkel ongi need õhemast teksariidest suvepüksid ta lemmikud – pidid head lahedad olema ja rattaga sõites käivat tuul kenasti sääreaukudest läbi :).
Kolmele pojale sain püksid valmis aga hiljuti, sest ikka tuli midagi muud pakilisemat ette või vahele. Õnneks on suts suve veel ees ja jõuab püksegi kanda.
Iseäranis keerukas on kõiki mu nelja meest korraga pildile püüda. Ikka on kellelgi midagi pooleli, krutskite tegemise aeg või muidu tuju liiga hea või paha. Kõikse väiksem mees oli nõus vaid issi kukil poseerima. Sestap siis sellised ülesvõtted…

Lõiked on kohandatud mitmetest erinevatest poiste- ja meestepükstest. Allikaks Burda.

Kuna ma ei talu pikemat aega lagipähe paistvat suvepäikest, siis pean õues ikka mütse-kübaraid kandma. Saingi valmis ühe lihtsa heleda suvekübara. Alustasin seda tegelikult juba aastaid tagasi, aga heegeltöö jäi miskipärast seisma. Siis võtsin ta vahepeal uuesti käsile ja heegeldasin tsipa hõredama küljeosa. Veel aastake sai mööda ja lõpetamine ning viimistlemine jäigi sellesse suvesse.

Materjaliks on puuvillane naturaalvalge markeerimata heegelniit vanadest varudest. Heegelnõelgi oli ema oma ja numbriga tähistamata. Mul on tegelikult kodus suur heegelnõelade kollektsioon, aga miskipärast kasutasin just seda vana töövahendit, millega kübar kunagi alustatud sai. Eks seal oli tsipa nostalgiat ka mängus. Vahepeal õnnestus mul nõel poolekski heegeldada. Seda oli keskelt, metall- ja plastmassosa vahelt, küll juba mingi nõukaaegse superliimiga parandatud, aga heegeldamist veel kannatas. Nii ma siis lõpetasingi töö juba tänapäevase heegelnõelaga.
Kuna heegeldasin jupiti ja vastavalt tujule ning ideedele, siis on müts justkui mitme inimese tehtud :). Tegelikult meenutab peakate midagi vanaaegse öömütsi laadset, aga suviseks päiksesirmiks sobib ta mulle küll.
Selline pikk jutt ühe lihtsa asjakese saateks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.